«Це не новина»: голова громади відповів на критику через укриття

24 КВІТНЯ 2026, 10:55

3322

Василенко Соломія

Укриття в Сосницькому ліцеї імені Олександра Довженка

Укриття в Сосницькому ліцеї імені Олександра Довженка

У Сосницькому ліцеї імені Олександра Довженка завершується реконструкція протирадіаційного укриття.

Цей проєкт Сосницька громада реалізує за підтримки Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. У 2025 році в закладі розпочали капітальний ремонт укриття.

Укриття капітально оновлюють. Уже встановили нову систему опалення, замінили водопостачання і каналізацію, зробили три додаткові входи, утеплили приміщення та провели гідроізоляцію. Також облаштували індивідуальний тепловий пункт, систему пожежогасіння, вентиляцію, оновили електромережі й освітлення.

Зараз тривають оздоблювальні роботи — роблять стіни, підлогу та стелю. Паралельно облаштовують чотири санвузли: для дівчат, хлопців, персоналу та людей з інвалідністю.

Окремо передбачене створення сучасного спортивного залу.

Після завершення робіт його облаштують меблями та необхідним обладнанням.

Простір буде інклюзивним — зокрема, встановлять підйомники для людей з інвалідністю.

"Спільно з нашими партнерами Enabel in Ukraine завершуємо будівництво повноцінного протирадіаційного укриття.

Сосницька громада, підрядник та колектив ліцею роблять все можливе, щоб якнайшвидше наші діти повернулись до очного навчання", - коментує голова громади Андрій Портний. 

Жителі громади дискутують у коментарях під дописом. Задоволені не всі. 

Роман Жижиленко:

- Просили ж батьки не показувать школу в соц мережах. Ждем коли приде черга вслід за Авдіївською?

Нагадаємо, 18 березня близько 23.00 росіяни воювали проти навчальних закладів. Випустили три шахеди «Герань» на ліцей в Авдіївці Понорницької громади Новгород-Сіверського району.

Андрій Нікітенко: 

- Я вас умоляю... Росіяни невже дурніші за нас? Відкрийте вікімапію і там все є. І школи, і адмінбудівлі, і ментарні.

Микола Стаценко: 

- Навіщо ця інформація в соціальних мережах. За 100 км все аналізують.

Галина Шовкова: 

- Вчить, вчить і ніяк не дійде цим журналістам. Навіщо викладати в соцмережі? Це ж навчальний заклад. Тут діти вчаться, а не дай Бог завтра прилетить, та ще під час занять. Укриття це добре, якщо з нього можна буде після влучання вибратись. А якщо не дай Бог не можна буде, кого тоді винуватити? Журналістів? Так, саме їх, за довгий язик.

Микола Стаценко уточнює: не журналіст, а голова громади. На що пані Галина відповіла: та яка різниця. 

Андрій Портний:

- Це ні для кого не новина! Публічна служба, донорське фінансування потребує відповідного інформування громадськості!

Ліда Тимохіна Паращенко:

- Дуже довго роблять.

Андрій Портний заперечив: якщо врахувати, що будують фактично додатковий поверх ліцею, то достатньо швидко, як для таких обсягів робіт.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У чернігівських лісах висадили кедри

23 ЧЕРВНЯ 2026, 21:28

Стріляв у полісменів: на Чернігівщині у чоловіка вилучили зброю та арбалет

23 ЧЕРВНЯ 2026, 18:35

Фото

У громаді шістьом родинам загиблих захисників передали державні нагороди

23 ЧЕРВНЯ 2026, 17:16

Сниться і просить, щоб знайшли: на Чернігівщині два місяці шукають Володимира Кедю

23 ЧЕРВНЯ 2026, 16:04

Фото

СБУ про підозру чиновнику Чернігівської міської ради: збитки більше мільйона

23 ЧЕРВНЯ 2026, 15:20

Інтерв’ю

Східний макрорегіон Укртелеком: масштабна розбудова оптики попри виклики війни

23 ЧЕРВНЯ 2026, 12:45

Військове містечко Лукашенка у 37 км від кордону з Чернігівщиною: перші подробиці

23 ЧЕРВНЯ 2026, 12:38

ТОП-переглядів