«Було морально важко бачити, як загиблих людей ховали біля будинків», - оборонець Чернігова «Хоробрий» про битву за місто

Лип 11, 10:27

871

Захисник Чернігова з позивним «Хоробрий»

Захисник Чернігова з позивним «Хоробрий» з родини військових. З перших днів брав участь обороні міста. Захищав північні ворота Чернігова. 
Найважчий бій тривав майже весь день. Ворог обстріляв і захопив лижну базу, але наші оборонці змогли вибити рашистів. 

«Хоробрий» дякує, побратимам, а також артилеристам, які допомогли піхоті захищати Чернігів. Місто вистояло завдяки непереможному духу оборонців та допомозі чернігівців.

Воїн переконаний, що кордони Чернігівщини зараз захищені набагато краще, а українське військо готове зустріти ворога, якщо він сунеться.   

«Хоробрий» оборонець Чернігова, пряма мова:

З самого дитинства жив у військовому містечку. Батько військовий мати. Друзі старші були у військовому ліцеї і я вирішив піти. Мені це вдалося. Це найкращі роки життя. Дякую вчителям. Вступив до академії у Львові так потрапив до війська.

24 число. Дзвінок від командира  - збір по бойовій тривозі. Прибули, нас ввели в обстановку і висунулися на рубежі. Ми знали куди йти і це дало час. Противника зустрічали на околицях Чернігова.

Перший бій. Вони провели розвідку з повітря Орланами. Почали обстрілювати масовано, такого контакту у перші дні не було, потім дрг пішли у фланги. Не вдавалося і це їх злило. Впевнено діяла наша артилерія. Працювали на ураження. Піт артилерії береже крові піхоти. Дякую за це. Не дали пройти противнику.

Близько 10 ранку почули гул техніки, який наближався. Це не 2 і не 3 одиниці. Підходили по дорозі вздовж лісу і сусіди з неба сказали нам, що наближаються і ми приготувалися до бою.

Вони, як завжди з Тігрів, агс та кулеметів почали вогневий удар, підключилася артилерія, яка нас подавила. Вони зайшли на лижну базу. На базі вели вогонь по броні і піхоті, бій тривав до 6 вечора. Отримав команду піти на підсилення, підтримати товаришів. Від мене 1 БМП та група піхоти з протитанковою зброєю. БМП наткнулася на Тигра і він відійшов, потім піхота зайшла, все було в диму і вогні. Вони забрали 200х, і 300х, і відійшли, залишивши танк і БМП, які були несправні. Ми евакуювали поранених і відійшли. Цей день був морально важкий.

Духу надавало те, що це наша земля, родини, діти і немає іншого вибору. Вистояли навалу орди на морально-вольовому дусі. Техніка була готова, яка б не була, але нас броня зберегла.

Тактика у них - артилерійський обстріли, боєприпасів необмежено, наша тактика – не допустити прориву, тримали фланги. Вони намагалися, але не пройшли.

Люди ховали людей у дворах будинків і це було морально важко, подавляло, потім збирався з думками і йшов вперед виконати завдання.

Як тільки ми заїхали до Чернігова, всі нас підтримували, було видно в їх очах те погане, чого вони не чекали. Люди все, що було несли у військо, хотіли допомогти чим-небудь, дякували переживали, давали продукти, молоко все, що мали.

Кордони надійно захищені. Будемо зустрічати.

Україна понад усе. Україну не зламати

Читати також: Жінка-командир з позивним «Демон»: «Бачила через приціл очі ворога, який нас розстрілював»

Схожі новини

Версія з вибухом танку Т-72 на Зябрівці - підтверджується. Є постраждалий

Сер 15, 06:07

Вiдео

У новому РАЦСі: у Ніжині народилася ще одна родина захисників

Сер 14, 21:54

Вiдео

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Сер 14, 20:34

Фото

ФК «Чернігів» у сезоні 2022/2023 виступатиме у Першій лізі

Сер 14, 17:59

Фото

У Мені на благодійному ярмарку зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ

Сер 14, 14:40

Від цього літа чернігівську вівсянку можна буде скуштувати у Польщі та Молдові

Сер 14, 11:20

У Чернігівські політехніці розповіли, коли і як почнеться новий навчальний рік для студентів

Сер 14, 10:24

ТОП-переглядів