14 лютого в Понорницькій громаді прийняли рішення вивозити побутове сміття на полігон за гроші. Для всіх жителів встановлений тариф — 16 гривень 55 копійок в місяць.
З першого березня кожен, хто хоче, аби з-під двору забирали побутове сміття, повинен підписати договір з комунальниками, заплатити гроші, отримати один новий мішок, що витримує до 25 кілограмів. Якщо сміття не поміщається, можна придбати додаткові. Один коштує шість з копійками гривень.
В інших пакетах або мішках комунальне підприємство «Понорниця» сміття не братиме. Тариф для юридичних осіб розраховували за іншими критеріями: для торгових підприємств він залежить від площі магазину, для адміністративних установ — від кількості працівників, для закладів загальної середньої та дошкільної освіти — від кількості працівників та учнів, для медичних закладів — від кількості працівників і відвідувачів.
— 16,55 — щомісячна плата за вивіз побутового сміття з домогосподарства, — пояснює Віктор ІВАЩЕНКО, голова Понорницької селищної ради. — В деяких громадах гроші беруть за кількість проживаючих. Хтось живе один, мішка на місяць достатньо, а хтось великою родиною. Мішки вже закупили. Нові, білого кольору, з позначкою «ТПВ» (тверді побутові відходи). На цьому тижні комунальники будуть збирати сміття ще безкоштовно і прорахують приблизно, скільки мішків потрібно. Ті, хто вже підписав договір, отримають новий мішок. Вони одноразові.
— Чия ідея була запровадити таку систему вивозу сміття?
— Моя. Раніше послуга була безкоштовна. Люди виносили сміття, ставили біля дворів. Їздили трактори, хлопці-комунальники йшли за ними, закидали сміття на причіп. Мішки у всіх різні. І здебільшого старі та рвані. У кого який вдома був непотрібний, в такий і зібрали. Хлопці піднімали, а вони рвалися, розпадалися. Доводилося згрібати по вулиці.
— Де можна буде купити мішки?
— Або у комунальному підприємстві, або у працівників, які будуть їх збирати.
— В інших села громади теж так будуть вивозити?
— Рішення діє на всій території громади. Але в деяких селах стоять баки, куди місцеві приносять сміття. З баків забирати легше, ніж під дворами. Якщо чоловік 20 в селі буде бажаючих, туди також приїдемо.
— Незадоволені нововведеннями були?
— До мене ніхто не звертався.
Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, “Вісник Ч”
"Час Чернігівський" писав про таке: