У Чернігівській області з трьох цукрових заводів останні роки працював тільки Линовицький цукрокомбінат "Красний". І вже у вересні на базарах з’являвся наш цукор з цьогорічного врожаю. Скільки свіженького цукру вже встигли наварити?
— Не буде свіженького. Наш цукровий завод не працюватиме в цьому році, — засмутив Сергій Прозор, директор АТ "Линовицький цукрокомбінат "Красний". — Немає сировини, немає з чого цукор виробляти. «Цукровик» у цьому році теж нічого не сіяв.
СТОВ «Цукровик» займався вирощуванням цукрового буряка для линовицького заводу.
— А з інших підприємств? Від населення? Сусідні області минулі роки везли: Сумська, Полтавська…
— Немає. Наша область не сіяла цукрового буряка. Як і сусідні.
— А як же працівники заводу?
— Сезонних робітників у цьому році не набирали. Штатних звільнили. Охорона і директор — це всі працівники, що залишились.
Працівників на «Красний» набирали на сезон цукроваріння. У минулому році на переробці цукрового буряка на линовицькому цукрозаводі було задіяно 340 робітників.
— Прикро, але нічого не поробиш, — зітхає директор.
— Єдиний цукрозавод Чернігівщини цукру не наварив. Чи чекати в зв’язку з цим подорожчання?
— Те, що він не запрацював, було прогнозовано. «Красний» мало впливав на ціни на цукор в област. Линовицький цукрозавод виробив у 2021 році 19 тисяч тонн цукру. А фонд споживання населенням по області за минулий рік становив 37 тисяч тонн. І багато линовицького цукру вивозили за межі області. А до нас переважно завоз- или з інших областей, — роз’яснює Василь Жук, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА. — А подорожчання буде, адже зараз все дорожчає.
"Час Чернігівський" писав про цьогорічний врожаї картоплі: Чернігівщина бере врожайністю, а вітчизняні фермери у 2023-му можуть нагодувати картоплею Нідерланди.
Джерело: "Вісник Ч" від 29 вересня 2022 року, авторка Олена Гобанова