В селі Деснянка Новобілоуської громади давно проблеми з питною водою. Її просто нема. Неподалік міське сміттєзвалище – одна з головних причин забруднення. Воду люди беруть хто-де.
Микола, місцевий житель:
Беремо в основному в Білоусі, там є джерело. Машинами їдуть набирати, а худобі дають воду по місцю тут.
Реалізації обласного проекту «Питна вода» у 2022 році завадило повномасштабне вторгнення ворога. Однак у 2024 році роботи у Деснянці таки почалися, бо в цьому є велика потреба. Наразі у селі працює техніка, риють траншеї, триває прокладання труб.
Віталій Тищенко, виконроб:
Труби кладуться 110мм, глибина - 170 см., протяжність - 6 км. До кінця вересня зробимо центральну вулицю і один провулок - це десь 300 метрів і залишилося обладанання поставити: задвижки, пожгідранти, колодязі зробити. В цьому році завершуємо роботу і водопостачання села Деснянка.
Скважину довелося бити дуже глибоко – понад 130 метрів. Громаді грошима і матеріалами допомогла обласна влада та благодійники.
Дмитро Федоров, голова Новобілоуської громади:
В минулому році реалізовувався проект облради і ОДА «Питна вода». Розробили проектно-кошторисну документацію. 60% - обласний бюджет, 40% - громада, пробито свердловину, а завдяки донорам у 2023 році передали матеріали - 7 км труб. Зараз за рахунок громади прокладаємо мережу. З 22 сіл - 11 забезпечені водою, деякі частково і ми цю програму повинні продовжувати.
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА:
Багато проблемних питань, але всі розуміють, що війна і ми маємо робити швидкі проекти задля того, щоб люди відчували потребу лишатися на Чернігівщині.
Для підвищення тиску і покращення якості води у Деснянці також встановлять додаткове обладнання – потужний насос та водонапірну башту.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко.
"Час Чернігівський" писав про таке:Голова громади шукає інвесторів, щоб відремонтувати дорогу державного значення