У Чернігові жителі Масанів кілька років боролись проти будівництва автозаправки прямо під вікнами багатоповерхівок. Тоді багато писали про ймовірну корупцію та особисту зацікавленість посадових осіб міської ради у цьому будівництві. Справа пішла до суду - і правосуддя стало на бік простих людей.
Про рішення суду у справі автозаправки на Масанах повідомила юристка Катерина Данькова. І зауважила: на те, щоб довести, що ця споруда є протизаконною знадобилося 2 роки.
«Тоді ніхто не вірив, сміялися та говорили, що будівництво автомобільного газозаправного пункту по вулиці Незалежності в місті Чернігові є законним.
Разом з мешканцями житлового мікрорайону «Масани» було проведено безліч акцій протесту, подавали звернення до міської ради, петиції. Люди були обурені тим, що при плануванні забудови даного АГЗП, міська влада проігнорували законні права та інтереси мешканців даного мікрорайону. Але через певний час багато хто з активістів почали отримувати погрози від невідомих, залякування телефонними дзвінками та моральний тиск.
Тому ми перейшли у правове поле. Спочатку перша інстанція і апеляція з програшами. Вирішивши йти до кінця, я звернулась до Верховного суду. Через певний час трохи зневірилась... Потім війна... багато справ, робота, волонтерство. Вже махнула рукою», - зауважує пані Данькова.
Почалася повномасштабна війна, тож, перспектива судового розгляду чернігівської заправки судом останньої інстанції ставала дедалі примарною. Та й місто 37 днів знаходилося в облозі. Однак, вітчизняна Феміда таки зглянулася.
Під час акцій протесту
7 вересня 2022 ухвалена постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду. Касаційну скаргу Катерини Данькової задовольнили, а рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.03.2021 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.06.2021 скасували.
«Ухвалити нове судове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи: Комунальне підприємство «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Преторій -Буд», про визнання протиправним рішення та скасування дозволу - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції України про видачу дозволу на виконання будівельних робіт від 04.06.2020 №ІУ113201561654, виданого Комунальному підприємству «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради з будівництва АГЗП по АДРЕСА_1 в місті Чернігові на земельній ділянці з кадастровим номером 7410100000:01:010:0118», - йдеться у тексті ухвали.
«Я безмежно вдячна ВСІМ своїм знайомим і друзям, а також мешканцям мікрорайону «Масани» за вашу силу духу, віру і підтримку! ЦЕ НАША СПІЛЬНА ПЕРЕМОГА!!! П.С. Сподіваюсь вже скоро буде і найголовніша перемога України!😉💛💙», - коментує схвильована Катерина Данькова.
Катерина Данькова
Юрист та активіст Олександр Гашпар менш емоційний. Адже усі ці роки представники влади намагалися переконати містян, що заправка будується на законних підставах. Яке тепер майбутнє чекає на заправку - невідомо.
«Упс...А що тепер виходить: заправка стоїть, а дозвіл, на підставі якого вона була збудована визнано незаконним і скасований… От лишенько. Невже Чернігівська міська рада візьме до уваги рішення Верховного Суду і закриє чи може знесе вже де-юре нелегальну заправку?», - міркує Гашпар.
У Чернігівській міськраді поки ніяк не коментували рішення ВСУ.
"Час Чернігівський" знімав розслідування прор ймовірну корупцію у Чернігові: Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє.