«Броні в мене ніколи не було»: відомий митець з Чернігівщини служить в ЗСУ

21 ЧЕРВНЯ 2024, 21:32

4473

Олег Луцук. Фото з альбому в ФБ

Олег Луцук. Фото з альбому в ФБ

Відомий далеко за межами Чернігівщини гончар зі Стольного (Менська громада) 53-річний Олег Луцук недавно став військовим. Зараз він ще на навчанні, а земляки вже чекають його повернення додому. І постійно просять у повідомленнях: «Бережіть себе!».

Бо для них він — не тільки знаний майстер, рекордсмен України (у 2021-му зробив найбільшого, 169 см заввишки, свищика), а й своєрідний психотерапевт — засновник «Швидкої гончарної допомоги», з якою легше переживати страхи і виклики воєнного часу. Його психологічні сеанси — майстер-класи, на яких учив розкачувати глину, ліпити з неї, розмальовувати заздалегідь підготовлені заготовки тощо. Проводив їх і для вихованців дитсадків, і для працівників офісів. Часто — на виїздах.

— На цих заняттях можна було хоч на деякий час відволіктися від проблем і від важких думок, урізноманітнити життя. Вони потрібні як ліки для душі, — висловлює думку багатьох менянка Олена Литвин. А дехто називає Олега Луцука майстром натхнення.

Він також постійно допомагав захисникам — виготовляв маскувальні сітки, робив «кікімори», донатив. Тепер сам — один з них.

«Броні в мене немає і ніколи не було. Два роки тому вже проходив комісію, але тоді мене не взяли. На початку війни було мобілізаційне, проте теж не взяли. Тільки зараз», — розповів Олег Станіславович на своїй сторінці в соцмережах.

А землякам він обіцяє: після повернення — багато цікавих занять і нових керамічних шедеврів. 

Джерело: ГАРТ, авторка Марія ІСАЧЕНКО. Фото з альбому Олега Луцука

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У громаді - новий сімейний лікар. Можна укласти декларацію

18 СЕРПНЯ 2025, 15:40

У Чернігові 19-річний хлопець зарізав сусідку

18 СЕРПНЯ 2025, 14:35

Фото

У чернігівському будинку після удару безпілотника зводять четвертий поверх

18 СЕРПНЯ 2025, 14:01

Медики поскаржилися на затримку зарплат: що каже керівництво лікарні

18 СЕРПНЯ 2025, 12:34

Драгер показав 1,10 проміле: у Чернігові затримали нетверезого підлітка на мотоциклі

18 СЕРПНЯ 2025, 12:04

Пилосос на allo.ua – сучасний підхід до чистоти

18 СЕРПНЯ 2025, 11:59

У Чернігові хлопчик приніс у парк пістолет батька і вистрілив

18 СЕРПНЯ 2025, 11:42

ТОП-переглядів