Як виявилося, довести споруду до логічного завершення - непросто. І питання не лише у війні.
З довгобудом повʼязаний 67-річний Михайло Півень, колишній депутат облради з Коропа, власник корпорації «Проун». Нині він шукає інвесторів для того, аби добудувати довгобуд в центрі Чернігова.
Бетонні секції на два поверхи, загороджені парканом, стоять на перехресті вулиць Київської і П’ятницької років 15. Навпроти недобудови — бізнес-центр Blackwood Tower, появу якого повʼязують з бізнес-структурами відстороненого міського голови Владислава Атрошенка.
На цьому перехресті — вже є і новий торгівельний центр (той, де на першому поверсі громадська вбиральня). І ресторан «Хряк». Як розповів виданню «Весть» Михайло Півень, недобудова на Київській турбує його з 2008.
Там планували зводити великий магазин і продавати меблі виробництва «Проун». На той час будували два об’єкти. У Чернігові і Донецьку, у центрі міста. На сході добудували, вклали $2 млн. Але так і не запустили, бо почалася війна, каже Півень.
Щодо чернігівської недобудови інвестори хотіли звести натомість житловий десятиповерховий будинок. Зробили проєкт. За архітектурними нормами все проходило. З дня на день почалися б роботи. Але 24 лютого — вже почалася повномасштабна війна. Інвестори зникли. Нині шукають інших.
З виготовленням меблів теж поки пауза.
— Останні роки контракти були підписані на Європу. Поки європейці призупинили. Фабрики стоять, хлопців забрали на фронт. Будувати магазин меблів сенсу вже немає. Меблі зараз майже не купують, - коментує Михайло Півень.
Михайло Півень
За старим проєктом те, що планували під магазин - це 1,5 тис кв м. Що може бути натомість? Можливо, клініка, припускає Півень. Свого часу пропонували її там зробити.
— Але мені треба був магазин, аби продавати свої меблі, відмовився. Можливо, торгівля чи офісне приміщення. Як варіант — паркінг на декілька поверхів. Говорили з проєктантами, це також можна втілити в життя. Розглядаю будь-які варіанти, аби добудувати. Мені соромно, що в центрі міста стоїть таке. Також треба платити оренду за землю, ціна в нас комерційна. Міська рада продовжує оренду кожні півроку. З одного боку, це стимул швидше добудувати, а з іншого боку, інвестори бояться заходити. Бо тільки проєкт розробляється декілька місяців. І немає гарантії, що орендодавець буде продовжувати договір. Одне на одне находить.
Поради Владислава Атрошенка з пошуку інвесторів теж не допомогли. «АТБ» виявляло бажання, але потім взяли приміщення навпроти біля нічного клубу «Оранж».
Аби добудувати будівлю, каже Півень, достатньо і б мільйону доларів. Якщо робити щось більше - $1,5 млн.
Сергій Борисенко, фахівець з продажу нерухомості агентства нерухомості «Благострой» вважає, що знайти інвесторів на цей обʼєкти- не така вже й непосильна задача.
— Подивіться, скільки автівок їздить. Багато жителів повернулося, багато переселенців. Є робота, усі комунікації працюють. Активний ринок нерухомості.
От тільки у коментарях під дописом чернігівці сумніваються у доцільності добудови цього обʼєкту зараз.
Сергій Гарус:
- Краще знести, а на цьому місці зробити майданчик для паркування.
Юрій Зева:
- Сергей Гарус біля блеквуду парковка, біля хряку парковка, біля цум парковка. Достатньо вже, краще сквер та зону відпочинку для містян, як на 5 кутах і біля податкової.
Сергій Гарус:
- Yuriy Zeva, теж непоганий варіант.
"Час Чернігівський" писав про особливості ведення бізнесу у Чернігові: