Більше двох третин  новин чернігівських сайтів пов'язані з тематикою війни - дослідження ІМІ

27 СЕРПНЯ 2022, 11:03

1092

Більше двох третин  новин чернігівських сайтів пов'язані з тематикою війни - дослідження ІМІ

@Час Чернігівський

Широкомасштабна війна несподівано і боляче  увійшла в життя чернігівців. Північна область однією з перших сильно постраждала від російсько-білоруської агресії. Тому і тематика новин чернігівських медіа  сьогодні відповідна - тема війни та її наслідків є домінуючою.   

В серпні ІМІ вирішило дослідити тематику новин регіональних медіа аби зрозуміти тенденції місцевих інформаційних сайтів. Для моніторингу обрали період з 8 по 12 серпня. До інтернет - видань Чернігівщини, які досліджувалися увійшла наступна пятірка: Город.CN , Час Чернігівський, Високий Вал , Svoboda.fm, ЧеЛайн.

Загалом за вказаний період на сторінках видань було опубліковано 331 матеріал. Найбільше новин у Челайн  - 132, найменше у Город.CN - всього 11.  

Під час дослідження новини було поділено на 13 умовних тематик: війна, соціальні наслідки війни, волонтерство/активізм, економіка/бізнес, кримінал/надзвичайні ситуації, екологія, позавоєнна соціальна тематика, культура, спорт, права людини, здоров'я/ковід та інше. 

Більша частина  матеріалів місцевих сайтів стосувалося теми війни (бойові дії, жертви, окупація/звільнення, полонені тощо) - 50,2 % від загальної кількості новин. 

Також до цього показника можна додати ще й тематику соціальних наслідків війни (постраждалі об'єкти   інфраструктури) - це майже 10 відсотків матеріалів. І ще одна тематика,  пов'язана з волонтерством та громадським активізмовм, майже повністю стосується війни і  складає 8,5 % . 

Таким чином, більше ніж дві третини інформаційних матеріалів інтернет-видань Чернігова  пов'язані із війною Росії проти України та її наслідками. 

На другому місці за кількістю - повідомлення про надзвичайні події і кримінал - 11,5 %. Цікаво, що раніше саме ця тематика завжди була на першому місці чернігівських ЗМІ. За результатами моніторингу ІМІ в 2019 році кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події  онлайн-ЗМІ  Чернігова складали 40 %. 

Політичне протистояння по лінії міського голови Чернігова Владислава Атрошенка та голови обласної ВЦА Вячеслава Чауса, хоч і загострилися останнім часом в Чернігові, але не стало домінантним у матеріалах сайтів. Тільки 4 % від загальної кількості публікацій присвячено політиці. Найбільше таких публікацій на сторінках видань Час Чернігівський (4 публікації) та Svoboda.fm (6 публікацій).

Економічна тематика займає 3 % від загальної кількості матеріалів, зокрема, вони були присвячені стану економіки та ринку праці та нерухомості.   

Соціальна тематика займає 3 % матеріалів, культура - 2 %, спорт - 0,6 %. 

Примітно, що і тема ковіду також майже зникла зі сторінок сайтів, лише 1,8 % присвячені темі здоров'я, зокрема,  коронавірусу та вакцинації.  

Взагалі не писали чернігівські сайти про такі теми як екологія та права людини. 

Інша тематика загалом склала 5,5 % тем в місцевих інтернет ЗМІ.

Серед інших сюди потрапила  релігійна тематика, яка  була актуальна в контексті критики діяльності Московського патріархату. Найбільше таких матеріалів на сайті  Svoboda.fm.

Ще серед примітногого - засилля  комерційної джинси на сайті  Город.CN.  Більше половини матеріалів сайту за досліджуваний період - це немарковані рекламні статті про найрізноманітніші продукти та послуги

В підсумку можна зазначити, що чернігівські онлайн медіа достойно відображають нелегке сьогодення.  Матеріали на воєнну тематику,  що розказують про  героїчний захист області в найтяжчий період лютого - березня 2022, показують історії героїв та тяжкі долі постраждалих, відбудову області та волонтерську працю.  

Водночас  політичне протистояння, вплив власників на контент окремих ЗМІ  вже також  сильно відчувається, коли мова заходить про конфлікт окремих діячів в області. 

Джерело: Павло Пущенко, представник ГО “Інститут масової інформації в Чернігівській області” 

* * *

Блог підготовлено в межах проєкту "Мережа медіаспостерігачів", який виконує ІМІ за підтримки Freedom House.  Зміст блогу є відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та його автора й необов'язково відбиває позицію Freedom House

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів