73-річна Наталія ШЕПЕЛЬ — найстарша жителька Виру, Добрянська громада. Білорусь — через болото, за п’ять кілометрів. З розваг — телевізор і радіо. У бабусі в хаті два приймачі. Більшість каналів по телевізору — українські. Але й білоруські є. Так само і з радіо.
— Які розваги на хуторі? Телевізор. Є тарілка. До великої війни, мо’, 90 каналів показував. Зараз 23.
Три канали білоруські: «ТВ-рус», «ТВ-ру», «НТН», — перераховує. — Російсько-білоруські, — називає їх. Бо все російською мовою. — Раніше російські і білоруські канали були з новинами. Зараз показують тільки серіали. Не військові.
— А по радіо що кажуть?
— Білоруських — три хвилі. «Рокс», привітання. Там тільки музика, — запрошує до хати. — Старий приймач у сінцях на столі. — На день народження новий подарували, — заводить у хату. Радіо стоїть на підвіконні. Наталія Антонівна вмикає приймач, починати грати російська пісня: «А бесаме, бесаме мучо. Пусть завтрашний день будет лучше…». — Наших п’ять хвиль точно є. Українські новини слухаю всю ніч. Годині о четвертій перемикаю на музику.
* * *
— Кордон моніторимо на постійній основі, — додала Ірина СЕНЧЕНКО, представниця Нацради в Чернігівській області. — Можливо, не так часто, як хотілося б, через безпекові умови. Останніми моніторингами були зафіксовані хвилі білоруського радіо. Є білоруське телебачення.
Слухає радіочастотні хвилі й Служба безпеки України. Ці хвилі дозволені міжнародними угодами.
Джерело: "Вісник Ч", автори Юлія СЕМЕНЕЦЬ, Ольга САМСОНЕНКО. Фото Юлії СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Комунальний телеканал Чернігова – у списку критично важливих для економіки
- У Чернігові співробітник телеканалу судиться із директоркою ТБ
- Відомі телеведучі приїхали в Чернігів
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":