Мова йде про єдину таку у своєму роді прикордонну заставу у Брагинському районі. Її хочуть перемістити на землю та збільшити.
У селі Асаревичі Брагинського району (ця ділянка межує з Чернігівщиною у районі Любецької громади) зводять новий комплекс прикордонної застави на кордоні з Україною. Білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток» розповіло, чим примітний цей об'єкт.
Будівництво прикордонної застави у селі Асаревичі Брагинського району стартувало навесні 2023. Новий комплекс замінить існуючу прикордонну заставу, яка розташовується на брандвахті — несамохідному судні з житловими приміщеннями, пришвартованому неподалік білорусько-українського кордону, що проходить річкою Дніпро.
Незвичайний спосіб розміщення військовослужбовців раніше був обумовлений розташуванням прикордонної застави на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. На землі розташовувалися лише вольєри для собак та теплиці.
Одначе наслідки аварії не стали на перешкоді для будівництва нової прикордонної застави.
До комплексу прикордонної застави увійдуть 2-поверхова адміністративна будівля з підземним поверхом, 2-поверховий гуртожиток для військовослужбовців на 8 житлових блоків, розплідник для утримання 5 собак, вежа зв'язку, містечко прикордонної служби, спортивне містечко, а також інші допоміжні будівлі та споруди. Зокрема, ритуальний майданчик і навіть гостьова парковка. Білоруси хочуть зробити усе швидко.
Тож роботи планують завершити вже у травні цього року.
Кошторисна вартість будівництва складає 18,2 млн BYN (6,65 млн USD) у цінах на 1 січня 2023. Будівництво об'єкта здійснює ВАТ "Гомельський об'єднаний будівельний трест".
Будівництво нової прикордонної застави у селі Асаревичі є ще одним кроком щодо переоснащення білорусько-українського кордону. У період з 2023 по 2024 на Гомельщині заплановано відкриття ще 5 нових прикордонних застав. З них три - у безпосередній близькості від кордону з Чернігівщиною. Чому така увага саме найпівнічнішому регіону України - у білорусі не повідомляють.
"Час Чернігівськи" писав про таке: