На одному з підприємств міста днями відновили виробництво. Завершують розпочате перед війною замовлення. Люди чекали на повернення до роботи. Йшли навіть пішки з різних куточків міста.
"Люди, які були у місті вийшли, бо чекали і дзвонили. Всім було тяжко сидіти вдома. Ніколи не думали, що будуть хотіти йти на роботу", - каже Світлана, працівниця підприємства.
Під час обстрілів рашистами Чернігова у бомбосховищі підприємства рятувалися не тільки працівники, а й багато чернігівців, які шукали безпечне місце.
"При сильних обстрілах сюди сходилися люди, хвилювалися, страх був. Всі цілі. Дякуємо бомбосховищу, що врятувало багато життів", - розповідає Надія, працівниця підприємства.
І хоча ворога відігнали від Чернігова, війна в Україні триває і про це не варто забувати. Із ініціативи керівництва для працівників провели інструктаж рятувальники, головна мета якого - нагадати про елементарні правила безпеки у разі бойових дій. Перш за все, як поводитися під час обстрілів. Максимум умов створено і у бомбосховищі.
"Нагадувати людям потрібно, оскільки оскільки безпечний період перебуавання на наших територіях розслабляє і людина втрачає пильність, починає забувати. Повторно треба нагадувати. Це реалії сьогоднішнього дня", - каже Петро Дегтяр, начальник міського відділу ДСНС.
Зараз дуже важливо кожного навчити правилам поведінки чи наданню медичної допомоги, підготувати робочі місця, кажуть на підприємстві. А тому навчання триватимуть постійно за участі різних фахівців, аби люди завжди були напоготові.
"Запросимо і Червоний Хрест, як надавати долікарську допомогу. Проведено навчання і не один раз. Запросимо спеціаліста по пожежній безпеці. І проведено евакуацію на випадок військових дій", - каже Наталія, керівниця підприємств.
Економіка Чернігівщини повільно, але оживає, але в той же час пристосовується до нових реалій життя, в яких безпека людей стоїть на першому місці.