Помаранчева будівля, схожа на модульний будиночок, у центрі міста Остер на Козелеччині привертає увагу. І це не торгова точка, а безкоштовна громадська вбиральня. У ній чотири кабінки. Є пандус і в одну, спеціально облаштовану, можна заїхати інвалідним візком (про це нагадує табличка).
У вбиральні немає навіть ледь чутного поганого запаху. У кожній секції умивальник, дозатор рідкого мила, пляшка з антисептиком, сушка для рук, туалетний папір (цупкий), а не такий, що продірявлюється в непідходящий момент. Є відерце з педаллю, на яку натиснувши ногою відкриваєш кришку, аби викинути використаний папірець. А ще (для жінок це важливо ) є гачки, аби повісити сумочку.
Люди тішаться. Така радість, замість дерев’яного клозета на дві кабінки — «М» та «Ж», — з прорізаними в підлозі дірками, дверима, що зачиняються на петельку, зі страшенним смородом!
— За численними зверненнями жителів та гостей громади вже три місяці, як відкрили цю модульну вбиральню. До моменту передачі об’єкта на баланс комунгоспу вона безплатна. Потім уже він встановлюватиме ціну за відвідування, — говорить Леонід МИСЛИВЕЦЬ, керівник Остерської громади.
— Звідки ідея, гроші?
— На початку повномасштабного вторгнення в місті була перевалочна база для гуманітарної допомоги. З фур її перевантажували в бусики і розвозили по інших громадах. На той час у нас перебував радник міського голови Славутича, не зміг повернутися, бо місто вже знаходилося під окупацією. Розговорилися, і він розповів, що в Славутичі у 2021 році побудували такий туалет. Я попросив, коли повернеться, сфотографувати. Він надіслав фото. Сподобалося. Замовили проєкт, оголосили тендер, і одна з чернігівських фірм звела таку необхідну будівлю. Адже наразі через війну людей, які бувають у місті, додалося. Кошти виділили з місцевого бюджету. За тендером — 1 493 142 гривні, за актами — 1 411 256, 68. Економія склала 81887 гривень.
Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"