Безбар'єрний простір: як він працює у чернігівській філармонії

22 ТРАВНЯ 2025, 18:41

218

Чепурний Арсен

У чернігівській філармонії організували безбар'єрний простір

Нещодавно "Час Чернігівський" розповідав про безбар’єрність у Чернігові. Зараз показуємо успішний випадок впровадження безбар’єрного простору. Це – чернігівська філармонія. Для того, щоб люди з обмеженими руховими можливостями могли відвідувати концерти та вистави тут ще у 2022 році встановили спеціальну підйомну платформу.

Ми проводили реставрацію філармонійного центру. Це – пам’ятка архітектури ХІХ – початку ХХ століття. І коли ми проводили цю реставрацію (а відбувалась вона по програмі «Велике будівництво»), писали проєкти, то ми розуміли, що мало зробити фасад. Потрібно змістовно наповнити вміст, адаптувати його так, щоб він мав безбар’єрність для людей, які найбільш вразливі у соціальній сфері. Це люди з обмеженими можливостями руху, зору, іншими видами інвалідності, - розповідає Олександр Соломаха, заступник генерального директора філармонійного центру. 

Олександр Соломаха, заступник генерального директора Чернігівського філармонійного центру

Олександр Соломаха

Наприклад, ветеран війни Сергій, який отримав бойову травму на Донбасі у 2023 році, завдяки впровадженню безбар’єрності зміг відвідувати філармонію. Дізнався про таку можливість у Центрі підтримки ветеранів.

І там пропонується відвідати певні заходи, які спрямовані на підтримку ветеранів і їх родин. Тому я дізнався, що є така культурна установа. І оскільки я закінчив музичну школу, маю певне не те що бажання, але тягне мене до музики, то є бажання послухати живу музику, то я приходжу і слухаю музику. 

Сергій, ветеран російсько-української війни

Сергій

Ветеран каже: можливість побувати на концерті руйнує психологічні бар’єри.

Я би сказав, що це знімає психологічний бар’єр. Тобто з вадою жити можна, але психологічна тяганина нікуди не дівається. Кожна людина, яка має візок і коли під’їжджає до сходів – вона ж сама не може піднятися. А відчуття, коли ти можеш це зробити самостійно або з мінімальною допомогою, воно ментально прирівнює тебе.

Встановити підйомну платформу було непросто, адже філармонія розташована у будівлі, якій більше ста років.

Різні варіанти розглядалися через особливості нашої будівлі. Тут під низом перекриття. Чи витримає? Якщо дивитися – чи зможе шахта нагорі буть? Розглядали до десяти варіантів, зупинились на цьому варіанті. Сьогодні платформа працює однофазною електроенергією, 2.2 кВт, це зовсім небагато. Грузопідйомність 300 кг. Ми заключили договір з фірмою, яка її обслуговує, раз у місяць приходить її представник, - говорить Іван Коробка, головний інженер філармонійного центру. 

Іван Коробка, головний інженер філармонійного центру

Іван Коробка

Піднятися на платформі допомагає працівник філармонії. Крім того, для зручності людей з порушенням рухових функцій у філармонійному центрі обладнали вбиральні, а таблички з покажчиками мають шрифт Брайля. Щомісяця, кажуть співробітники, концерти та вистави відвідує до десятка людей з інвалідністю.

***
Час Чернігівський писав про таке:

Схожі новини

Розрубав сусіду голову, руку та лопатку: подробиці вбивства на Чернігівщині

22 ТРАВНЯ 2025, 20:43

Чернігівський тролейбус, який злетів з дороги: чи покарали водія?

22 ТРАВНЯ 2025, 19:02

Вiдео

Безбар'єрний простір: як він працює у чернігівській філармонії

22 ТРАВНЯ 2025, 18:41

Родини з Чернігівщини втратили домівки після обстрілів. Вже відбудовуються і ведуть господарство

22 ТРАВНЯ 2025, 17:53

Як фільтри для очищування води змінюють якість життя у міських квартирах

22 ТРАВНЯ 2025, 17:04

Фото

Кожна третя пожежа в прикордонні – від обстрілів. Що розказали вогнеборці?

22 ТРАВНЯ 2025, 16:21

На Чернігівщині СБУ зірвала спробу підпалу техніки ЗСУ

22 ТРАВНЯ 2025, 16:15

ТОП-переглядів