Реклама
Польща є привабливим напрямком для здобуття вищої освіти серед українських студентів. Польські університети пропонують якісне навчання, визнані дипломи та доступні ціни. Багатьох абітурієнтів цікавить питання, бакалавр це вища освіта чи ні.
Так, це ступінь вищої освіти, який присуджується після завершення навчання за бакалаврською програмою. За посиланням https://www.merito.pl/ukrainian/navchannya-u-polshchi можна детальніше дізнатися про особливості навчанні у польських ВНЗ.
Які переваги навчання на бакалавраті в Польщі?
Головні переваги:
- висока якість освіти. Польські ВНЗ мають багаторічну історію та традиції, а також відповідають європейським стандартам якості освіти. Викладачі з високим рівнем кваліфікації та багаторічним досвідом роботи;
- доступна вартість. Ціни на навчання та проживання в Польщі є більш доступними, ніж в інших європейських країнах;
- визнані дипломи в ЄС та багатьох інших країнах світу. Це чудові можливості для працевлаштування;
- міжнародне середовище. У польських ВНЗ навчаються студенти з різних країн світу, що сприяє культурному обміну та розширенню кругозору;
- проста процедура вступу. Не потрібно складати складних іспитів, зазвичай, достатньо мати атестат зі школи та сертифікат ЗНО з відповідних предметів;
- можливість навчання англійською мовою для іноземних студентів;
- близькість Польщі до України, що робить її зручною для подорожей та спілкування з родиною.
Перспективне рішення - вступ на бакалаврат в польський університет. Перед цим слід ознайомитися з умовами та вимогами до абітурієнтів. Навчання триває 3-3,5 роки (залежно від обраного напрямку), а потім можна навчатися на денній або заочній формі.
Що потрібно для вступу на бакалавра?
Вимоги до вступу на бакалаврську програму можуть відрізнятися залежно від країни, університету та обраної спеціальності.
Проте, загалом, необхідні документи для вступу на бакалаврат – шкільний атестат або його еквівалент, сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з предметів, які є обов'язковими для вступу на обрану спеціальність, заява встановленого зразка, інші документи, які можуть вимагатися конкретним ВНЗ (наприклад, копія паспорта, медична довідка, фотокартки тощо).
Окрім цього, деякі університети можуть проводити вступні іспити або співбесіди для окремих спеціальностей. Детальну інформацію про вимоги можна отримати на сайтах навчальних закладів, у приймальних комісіях та ін.
Важливо - вимоги до вступу можуть змінюватися щороку, тому необхідно слідкувати за оновленнями на сайтах університетів. Для вступу на деякі спеціальності можуть бути встановлені додаткові вимоги: наявність певного досвіду роботи або творчих здібностей. Іноземні громадяни можуть мати інші вимоги до вступу, ніж громадяни країни.