Бахматюк розповів як купував, а потім продавав частки в облгазах, зокрема, і в чернігівському

07 ЛЮТОГО 2022, 07:55

1038

Бахматюк розповів як купував, а потім продавав частки в облгазах, зокрема, і в чернігівському

Олег Бахматюк. Фото Агропортал

Український мільярдер Олег Бахматюк, чиї активи зосереджені в аграрній групі "Укрлендфармінг", вже кілька років живе у Відні і звідси керує своїм аграрним бізнесом, а ще дає інтерв‘ю. В тому числі, «Українській правді», якій він розповів як придбав, а потім позбувся частки в облгазах, і в «Чернігівгазі», зокрема, теж.

Свого часу Олег Бахматюк чимало воював з групою Дмитра Фірташа за облгази, під чиїм тиском погодився перейти в АПК з енергетичного бізнесу. Про деякі подробиці цієї справи олігарх розповів виданню.

 — У 2001 році я заснував "Прикарпатську фінансову корпорацію", …узяв у кредит 1 мільйон доларів в "Авалі", банку за мене дав гарантію Степан Івахів. Я почав продавати українські нафтопродукти, в основному в Угорщину та Польщу. Купував пальне на Дрогобицькому НПЗ (контролювався групою "Континіум" нині покійного Ігоря Єремеєва, а також Степана Івахіва і Сергія Лагура – ред.).

Наступним кроком після нафтопродуктів були облгази. Хоча, Бахматюк стверджує, що все було рівно навпаки.

— Це, скоріше, нафтопродукти слідували за облгазами. Коли ти продаєш газ, то спілкуєшся з керівниками та менеджерами розподільчих мереж…Приблизно у 2002 році я купив 10% "Івано-Франківськгазу". Мені подзвонив директор цієї компанії і сказав, що цей пакет продається за 300 тисяч доларів. Я йому кажу: "Що мені ті 10%?". Він: "Я тебе прошу: купи. Це потрібно для голосування на зборах акціонерів". Держава мала в цьому облгазі 49%, і ці 10% були визначальними на зборах. Я купив і це був мій перший пакет.

Також у власності Олега Бахматюка були "Волинь-", "Закарпат-", "Львів-", "Чернівці-", "Вінниця-" і… "Чернігівгаз".

— Цими компаніями я володів разом з Єремеєвим. У його групи в облгазах було десь по 30%, у мене – десь по 20%. Найдорожче ми купили пакет "Вінницяоблгазу" – за 3,5 мільйона доларів.

Потім він викупив частку групи Єремеєва в облгазах у 2006-му.

— Тоді вони хотіли продати свою частку Фірташу.

Партнер Фірташа Іван Фурсін розповідав, що переговори щодо придбання облгазів вів він.

— У 2007 році група "Континіум" вирішила продати облгази Фірташу, але я відмовився продавати свою частку разом з ними. Вони переконували мене протягом кількох місяців, щоб мати змогу продати контрольні пакети акцій. Я сказав, що в мене інше бачення, і в нас виникла напруга у відносинах…У мене з ними була домовленість про правило "першої ночі" (право першочергового придбання акцій, якщо партнер має намір вийти із спільного бізнесу – ред.). Я скористався цим правом і викупив частку "Континіуму" у всіх спільних облгазах.

Скільки він тоді заплатив - і досі комерційна таємниця. Оскільки тоді партнери підписали угоду про конфіденційність.

- Обмежимося тим, що це десятки мільйонів доларів. Я згріб усе що мав, щоб розрахуватися з ними, але таким чином купив квиток на війну з групою Фірташа.

Після цього проти Бахматюка була порушена кримінальна справа. Таким чином, вже колишні партнери примушували бізнесмена продати газовий бізнес конкретному олігарху. Саме через це він тоді перевіз до Відня свою сім’ю, - зізнається підприємець.

Приводом для відкриття проваджень проти Олега Бахматюка стали звинувачення у зловживаннях в процесі газифікації населених пунктів.

- Десь рік я жорстко з ними воював, та на якомусь етапі ми з ними домовилися. Вони (колишні партнери - ред.) викупили в мене колишню частку Єремеєва в облгазах, але свою я зберіг і продовжив управляти цим бізнесом до 2010 року. Коли Янукович прийшов до влади, я зрозумів, що мені з ними нема чого ловити: треба було або втрачати все, що я вклав в облгази, або сідати й домовлятися.

… У 2010 році остаточно вийшов з власників облгазів. Не за ті гроші, що хотів, але їх було достатньо для того, щоб піти і почати вкладати в сільське господарство.

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів