Олег Мижгородський - уродженець Городні, колишній командир автомобільного взводу "Азова", звільнився зі служби у 2021 у званні лейтенанта. За двома статтями йому запросили 22 роки колонії.
На фото вʼязень виглядає змарнілим та худорлявим, однак його вигляд нині помітно відрізняється у кращий бік у порівнянні з липневими світлинами минулого року, коли знесиленого чернігівця розгледіли серед українських військовополонених у залі суду в Ростові. Очевидно, ворожа сторона вирішила переглянути умови утримання вʼязня.
Олег Мижгородський на минулорічних світлинах
Як повідомляє російське опозиційне видання «Медіазона», росія засудила 23 громадян України, що служили в батальйоні «Азов» та працювали в тиловому забезпеченні.
Державне обвинувачення рф запросило:
- 24 роки колонії для Олега Тишкула;
- 23 роки колонії для Артема Гребешкова, Артура Грецького, Олексія Смикова, Ярослава Ждамарова та Олександра Мероченца;
- 22 роки колонії для Анатолія Грицика, Олега Мижгородського, Олександра Мухіна та Микити Тімоніна;
- 21 рік колонії для Олександра Ірха;
- 19,5 років колонії для Олега Жаркова;
- 19 років колонії для Лілії Руденко;
- 17 років колонії для Олени Аврамової, Олени Бондарчук та Лілії Павріанідіс;
- 16,5 років колонії для Марини Текін;
- 16 років колонії для Ніни Бондаренко, Наталії Гольфінер, Ірини Могитич та Владислави Майбороди.
Давида Касаткіна та Дмитра Лабінського, обміняних раніше на російських військових, російський прокурор просить засудити до 24 та 23 років відповідно.
Усіх їх звинувачують у «злочинах, вчинених групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинним співтовариством, у навчанні для здійснення терористичної діяльності, організації та участі в терористичній організації, а також у замаху на життя державного або громадського діяча».
У справі фігурують 9 жінок, більшість з них – кухарки. Сторона обвинувачення вимагає відправити їх до колоній загального режиму, адже в рф немає жіночих колоній суворого режиму. Чоловіків пропонується відправити до колоній суворого режиму.
Ще один фігурант справи – Олександр Іщенко, який працював водієм у полку «Азов». Він помер наприкінці липня в СІЗО-5 у Ростові-на-Дону. Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що росія офіційно не інформувала українську сторону про причину смерті українця.
Сестра Олега Мижгородського Ірина Киричанська стверджує, що чоловік у російській неволі втратив здоровʼя, зазнав тортур та катувань. У пості від лютого цього року жінка пише, що її рідний брат жив в Маріуполі з дружиною і дітьми. Він - колишній військовослужбовець батальйону Азов.
«До повномасштабного вторгнення Олег був кремезним чоловіком при зрості 1.82м він важив майже 100 кг. 31 березня 2022 він потрапив у полон. На той час він був цивільний. Хотя він в полоні рахується як військовий. В полоні він вже 28 місяців (нині вже майже три роки спливло - ред.). За цей час його вага знизилася майже наполовину. Стан здоров’я його дуже погіршився. Лікарі в полоні діагностували гангрену лівої ноги. Лікування потрібно провести терміново».
Олег Мижгородський до полону
Родина повідомила, що зверталися в різні державні установи, щоб Олегові змінили статус з безвісти зниклого на полоненого, щоб його поставили в чергу на обмін. Статус не змінився, писала Ірина у лютому 2024.
"Час Чернігівський" писав про таке: