Інтегровані акумуляторні системи відомого виробника від благодійників вже успішно працюють в кількох відділеннях чернігівської обласної лікарні. Акумулятори не зможуть повноцінно замінити потужні дизельні генератори, проте є важливим ланцюгом в альтернативному енергоживленні закладу, насамперед у безперебійній роботі медичного обладнання.
Валерій Чобітько, медичний директор обласної лікарні:
Це дає змогу у ті моменти, коли йде відключення електрики і перехід на генератори , а це займає біля хвилини, то в цей момент вони забезпечують енергію. І маємо 100% гарантію збереження інформації і систем життєзабезпечення людей.
Другу партію інтегрованих акумуляторних систем передали медичним і освітнім закладам, соціальним установам та рятувальникам Чернігівщини. Загалом це 144 системи потужністю 720 квт і вартістю понад 33 мільйони гривень. Накопичувачами енергії вже забезпечені об’єкти критичної інфраструктури.
Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА:
Це дуже велика підтримка області в складний момент. Маємо забезпечити енергонезалежність закладів, де є люди. Тепло і електрика має залишатися, незважаючи на те, що ворог продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру.
Євген Пивоваров, представник благодійного фонду:
Велика енерегетика стала мішенню ворога і тому треба думати про локальні електромережі, енергоефективінсть, автономність. Велика честь передати акумулятори, зарядні станції. Загалом 239 одиниць, які будуть працювати для лікарів, рятувальників.
Проєкт «Power for Health» реалізується за підтримки Благодійної організації «Direct Relief» (США), Уряду Республіки Польща, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства цифрової трансформації України.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: "Відлік життя людини йде на хвилини", - рятувальник про порятунок людей на завалах