Заступник голови фракції провладної партії «Слуга народу» 39-річний Павло Халімон став фігурантом гучного медіа-розслідування, оприлюдненого журналістом Михайлом Ткачем на «Українській правді». У чернігівця знайшовся незадекларований і вельми коштовний будинок у Печерську(Київ), оформлений на його подругу і молоду маму 30-річну прилучанку Анастасію Котеленець, вартість майна 10,3 млн грн.
Маєток розташований у знаковому місці поблизу Ботсаду імені Гришка і нині перебуває у ремонті. Влітку минулого року – так, того самого сумнозвісного 2022-го року – саме тут обзавівся домом 39-річний "слуга народу" Павло Халімон.
Власницею записана Котеленець Анастасія Миколаївна, донька прилуцького протоієрєя УПЦ Московського патріархату.
Будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень.
Журналісти проаналізували сайти з продажу нерухомості. Виявилось, що будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень. Продавцем виявився архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко, який в документі засвідчив, що зазначену в договорі ціну продажу він вважає вигідною для себе. У коментарі виданню він повідомив, що дешевизна нерухомості обумовлена тим, що йому конче були потрібні гроші.
«Тобто Павло Халімон, тобто, даруйте, Анастасія Котеленець якимось чином змогла придбати маєток на Печерську в п'ять-шість разів дешевше за вартість маєтків аналогічної площі на тому ж таки Печерську», - іронічно зауважує Михайло Ткач.
Ще раніше згадана панянка з Прилуччини Анастасія Котеленець на Чернігівщині придбала 45 земельних ділянок загальною площею близько 80 гектарів, які пані купила в 2021.
Котеленець у цих угодах представляла Ропчан Наталія Володимирівна. Вона працювала помічницею нардепа Павла Халімона та отримувала зарплату з бюджету. Раніше Халімон та Ропчан працювали в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області (2012 рік).
Злі язики подейкують, що позаторік пані Анастасія встигла отримати ще й великий науковий ступінь.
Прилуцький активіст Богдан Квітненко у соцмережах стверджує, що нардеп Халімон ще з 2021-го розлучився.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував, що корумпованих чиновників чекає відповідальність, і анонсував, що "активні посадки" будуть вже цієї весни.
Однак, у медійних колах України цю заяву піддали сумнівам. Зокрема, уродженка Чернігівщини та журналістка видання «Цензор.НЕТ» Тетяна Ніколаєнко написала саркастичний пост стосовно того, що в контексті виходу сюжету Михайла Ткача про Павла Халімона і будинок на Печерських пагорбах виникають питання.
«Перед тим як брати Халімона в список 55 номером (не поперхнувшись його попереднім членством у "Нашому краї"), можна було відкрити google і прочитати про його попередні земельні справи?
Також хотілось би спитати, хто заважав тому, щоб НАБУ прийняти Халімона на хабарі 2 роки тому, коли він вирішив заробити на 5 тисяча гектарів підприємства «Івківці» і вимагав гроші з колишнього депутата БПП?», - зауважує журналістка.
Після розмов про розподіл прибутку у 80 мільйонів гривень хтось «злив» прослушку НАБУ і Халімон перестав брати слухавку, стверджують у «Цензорі».
Окрім того, 15 липня 2020 згаданий нардеп "для демонстрації своєї влади запросив екс-колегу та аграрія Дмитренка на зустріч прямо у ... Офіс президента".
«Зустріч відбувається у кабінеті 350 – це був кабінет Бориса Баума, радника заступника голови ОП Кирила Тимошенко. Давиде Георгієвичу, нагадайте мені, хто у нас був у Раді протягнув законопроєкт під інтереси ігорного бізнесу?? І це я вже, пане Арахамія, не питаю, а де там у нас поновлення декларування, за яке у нас кримінальна відповідальність тепер тільки рік? Притягти Халімона до відповідальності за хабар, здається, було б легше. Але ж… Непокаране зло завжди повертається», - резюмує Ніколаєнко.
Згодом, розкритикував дії Халімона і колега по парламенту нардеп Ярослав Юрчишин:
- Викликає відчуття огиди. Незалежно від імені того, про кого йде мова. Ніхто з посадовців не має права влаштовувати такий схематоз із залученням третіх осіб заради власного збагачення. Околиці Києва не так давно відбили від рашистської навали, як дехто вже «дерибанить» столицю у власних інтересах. ... Закупівлі Міноборони, «схеми» в закупках генераторів Мінірегбуду і врешті Халімон. Про все це ми дізналися тільки лиш за минулі вихідні. У зв’язку з цим закликаю громадянське суспільство про одне: не стрижіть усіх під одну гребінку. Є внутрішні вороги — будемо розбиратися з ними. Відновлення електронних декларацій — це необхідність. Адже дехто відверто користується можливістю уникати декларування через воєнний стан. Не буде нічого страшного, якщо дані про статки політиків знову стануть публічними. Журналістам-розслідувачам стане простіше викривати хабарників. І я це підтримую обома руками.
23 січня по обіді голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк прийняла відставку народного депутата Павла Халімона з посади голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу».
Виконувача обов’язків голови партосередку призначать незабаром відповідно до статуту партії.
Рішення про обрання нового голови обласної організації ухвалять на конференції/зборах обласної організації у визначені статутом партії терміни, інформує партійний сайт.
До речі, ЗМІ повідомляли, що як керівник обласної організації Павло Халімон міг впливати на список кандидатів у Чернігівську обласну раду. Тому на чолі списку його колишня дружина Оксана Халімон та кум Дмитро Пахомов.
"Час Чернігівський" писав про партійні скандали: Депутат Чернігівської міської ради може бути причетним до хабарів за виїзд громадян за кордон через систему «ШЛЯХ».