13 листопада співробітники СБУ разом з працівниками прокуратури затримали ще одного шпигуна.
За даними слідства, затриманий виявився громадянином рф, який вже декілька років проживав в одному із прикордонних селищ та займався пасажирськими перевезеннями.
"Періодично їздив до росії, де відвідував своїх родичів та вирішував особисті питання. Таким чином потрапив у поле зору спецслужб країни агресора. Встановлено, під час однієї з таких поїздок, був завербований кадровим співробітником фсб для проведення розвідувальнопідривної діяльності на півночі України. Для цього ворожий агент отримав оперативний псевдонім і детальні інструкції щодо збору і способів передачі секретних відомостей. Для комунікацій між собою застосовували анонімні месенджери", — так повідомляє СБУ.
Перевезеннями чоловік займався не на постійній основі.
Ось переписка чоловіка із ворогом:
— А там по месту у тебя всу так и остались?
— Да. Походу есть больничка, потому что есть на костылях.
— Много?
— Конкретно не знаю. Вокруг меня точно есть места. Я ж скидал координаты. Вы так и продолжайте мой дом обстреливать?
— Та нет. Насколько я знаю, по (частина тексту з координатами закрита) не летело. А что есть еще? Где больничка военных знаешь? Сбрось координаты. Если можешь фото.
А ось інші фраменти:
14 листопада суд обрав шпигуну міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Кажуть, затримали 39-річного Івана Каптеля з Грем’яча Новгород-Сіверського району. Народився в Грем’ячі, жив у росії, у брянській області, у Погарі жила мати. У 2015 року отримав посвідку на проживання в Україні.
Одружений, є дитина. Кажуть, із Грем’яча їздив до росії на заробітки. Займався ремонтами в будинках-квартирах. Тоді і познайомився з фсбешниками.
— Я в це не вірю і подробиць не знаю, — тяжко видихає в телефонну слухавку Ірина Каптель, дружина. — У мене такий зараз стан… Він не такий, не міг.
— Кажуть, він займався ремонтами і їздив до росії на заробітки. Як часто, коли востаннє перетинав кордон?
— Коли померла мати, навіть ховати не їздив. Як почався коронавірус, так і перестав їздити до росії. Більше двох років точно.
— Були вдома, коли його затримували?
— Ні.
— Щось дивне в поведінці помічали?
— Ні. Людям допомагав.
— Кажуть, його бачили після прильоту ракет. Ніби фотографував.
— Тоді було багато людей і всі приходили, знімали-фотографували.
— Якщо не їздив на заробітки, за які гроші жили?
— У нас є тракторець. На ньому людям орав городи, сіяв, полов. Це і був його заробіток.
— Можливо, за останній час у нього стало більше грошей? Кажуть, такі речі роблять за не просто так.
— Усі заробітки були тільки під час сезонних робіт на городі. Тоді ми щось мали, купували поїсти, жили. Але бувало, навіть на хлібину грошей не було. Розбивали дитячу копилку, щоб купити хліба.
— Чоловіка їздили провідати?
— Ще не була і не спілкувалася.
"Час Чернігівський" писав, що на в області затримано блогера «russia today». І про блогерку із Городнянщини: Про мир зі «слов’янськими народами», злих англосаксів та як вижити і не почуватися в Україні наче в тюрмі - про що нині пише засуджена за глорифікацію російської агресії блогерка Бондарець?
Джерело: "Вісник Ч", 24 листопада 2022 року, авторка Юлія Семенець