Зловмисник ошукав 70-річну жительку Сновщини на базарі в колишньому райцентрі, де вона торгує молочними продуктами. Якість їх хороша, попит є. Хтось купує в неї молочне постійно, хтось — уперше. Та головне — до того дня все було нормально: одурити ніхто не намагався. Тож коли молодий чоловік розрахувався тисячною купюрою, вона нічого не запідозрила. Тим більше що перевіряти банкноту не було коли — у черзі чекали люди.
На вигляд купюра була як звичайна — основний колір блакитний, на лицьовому боці — портрет Володимира Вернадського. Те, що гроші сувенірні, жінка виявила пізніше.
Такі банкноти продаються для різних розіграшів, конкурсів, театральних вистав тощо. Цілу пачку, у якій 80 фіктивних купюр номіналом одна тисяча, можна купити за 50 справжніх гривень. Візуально банкноти дуже схожі. Поки не помітиш напису на зразок «Це не гроші, це приколи».
Зрозумівши, що її ошукали, жінка дуже засмутилася. І через збитки, і через те, що покупець поглумився з її праці. Плакала з досади. Та сльозами горю не зарадиш — пішла зі своєю бідою в поліцію.
Правоохоронці спрацювали швидко — невдовзі зловмисник уже давав свідчення. Гроші за товар він віддав жінці до копійки.
А незабаром постане перед судом — співробітники Сновського відділення поліції вже завершили розслідування, і кримінальне провадження, що було відкрите за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шах- райство), скероване для розгляду.
Найменше передбачене покарання — штраф від 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 тис. грн), найбільше — обмеження волі на термін до 3 років.
Джерело: ГАРТ, авторка Ганна Юхименко