Сьогодні, 29 листопада відбулося засідання 12-ї сесії Чернігівської обласної ради. На цей раз засідання представницького органу влади області пройшло безпосередньо у сесійному залі. Що приємно, депутатський корпус працював відповідально та злагоджено, зважаючи на підвищену небезпеку ракетних ударів. Та і сама сесія завершувалася вже під акомпанемент сигналу повітряної тривоги. Давайте разом проаналізуємо основні питання засідання 19-ї сесії обласної ради.
Що вирішила президія?
Традиційно перед сесійним засіданням відбулося засідання президії обласної ради, до участі в якому, крім власне керівництва та депутатів ради, долучилися начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, його заступники та керівники структурних підрозділів ОВА. Розпочалася президія із хвилини мовчання в пам’ять про всіх захисників України, які віддали свої життя в боротьбі з російськими агресорами.
Аналізуючи засідання, слід спочатку відзначити, що одне з питань, а саме щодо затвердження проєкту організації території чернігівського регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» було відкликане ще напередодні. Також було зняте з порядку денного питання про встановлення орендної знижки на 50% одній із баз на території Чернігівського району.
Активне оговорення серед учасників засідання викликало питання про ініціювання передачі у комунальну власність області будівлі лижної бази, що знаходиться на території села Новоселівка Чернігівського району, та земельної ділянки під нею. Відомо, що сама база зазнала масштабних руйнувань у березні цього року внаслідок ворожих обстрілів під час облоги Чернігова російськими військами. Ініціатива щодо передачі комплексу лижної бази із державної у комунальну власність вже має свою історію – вперше з нею виступала обласна адміністрація ще у 2020 році. Зараз, коментуючи питання, очільник ОВА відзначив, що передача бази на баланс області дозволить пришвидшити її відновлення та забезпечити у подальшому розвиток лижного спорту у регіоні.
У цьому ключі із актуальною пропозицією виступив депутат обласної ради Дмитро Іванов (фракція політичної партії «Слуга народу»), який запропонував ухвалити погоджену із Федерацією біатлону України обласну програму розвитку біатлону на Чернігівщині на 2023 – 2024 роки. До програми мала певні запитання та пропозиції перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, втім, надалі дане питання було внесене під час сесійного засідання з голосу.
Що цікавого ухвалили під час сесії?
Перед початком засідання зареєструвався 41 депутат, що було ознакою наявності кворуму. Саме засідання розпочалося із хвилини мовчання за загиблими захисниками України, після чого відзнаку «Почесний громадянин Чернігівської області» вручено заслуженому лікарю України, одному з корифеїв медицини на Чернігівщині Анатолію Свєтлєйшому.
У ході засідання депутатами без обговорення було прийнято звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців поточного року, ухвалені дві програми: сприяння виконанню повноважень депутатами обласної ради на 2023 – 2025 роки та матеріально-технічного забезпечення національного спротиву Чернігівської області на 2023 – 2024 роки. Остання програма є важливою для покращення розбудови в регіоні системи територіальної оборони.
Розглядалися і кадрові питання. Зокрема, під час голосування за призначення Тетяни Лебедєвої на посаду генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Чернігівської обласної ради начальник ОВА В’ячеслав Чаус підтримав пропозицію депутата Бориса Петренка (депутатська група «Чернігівське Полісся») щодо проведення аудиту справ у закладі за діяльності попереднього керівництва.
Важливим для безпеки області та її жителів, на нашу думку, стало рішення про ініціювання питання щодо передачі із обласної комунальної у державну власність майнового комплексу колишньої залізничної лікарні у обласному центрі. Воно дозволить у подальшому розгорнути серйозний підрозділ ДСНС України із розмінування, що особливо актуально для Чернігівщини, переповненої вибухонебезпечними предметами внаслідок бойових дій. А реабілітаційний центр для учасників АТО/ООС, що базувався на вищезгаданій території, у подальшому розмістять на базі колишнього обласного кардіологічного диспансеру – звичайно ж, за умови достатнього фінансування та відновлення його будівель, постраждалих внаслідок бомбардувань рашистами.
Також, на наш погляд, серед підтриманих депутатами важливих для розвитку області рішень стало вже згадувана ініціатива щодо передачі у комунальну власність області будівлі лижної бази. Крім того, депутати одностайно висловилися на підтримку внесеної додатково депутатом Дмитром Івановим обласної програми розвитку біатлону. Даний вид спорту на Чернігівщині, як відомо, має популярність та давні традиції – сподіваємось, що ухвалені два рішення сприятимуть його подальшому активному розвитку.
І традиційно для кожної сесії було підтримано низку майнових та земельних питань.
Рішення, які не пройшли
Було і два таких проєкти рішення, для ухвалення яких забракло голосів.
Так, виникла дискусія навколо Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області (простіше кажучи, обласного комунального майна). Відзначимо, що найбільш активним у обговоренні цього питання був депутат від фракції «Європейської Солідарності» Олександр Мисник, який пропонував підтримати даний проєкт рішення із урахуванням його правки, а саме, виключення одного з пунктів. Основна заковика у обговоренні була у тому, скільки мають платити державні органи за оренду майна та бажання КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради розпоряджатись надходженнями з орендної плати. Як результат, після обговорення та двох невдалих спроб голосування рішення ухвалене не було.
Також не набрав достатньої підтримки проєкт рішення про припинення юридичної особи – КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради шляхом ліквідації.
Нардеп, що завітав на сесію
Засідання сесії відвідав і один із народних обранців, що представляють нашу область у Верховній Раді України – народний депутат Сергій Гривко (фракція політичної партії «Слуга Народу»). Під час свого виступу він подякував депутатам та керівництву області за підтримку громад та жителів Чернігівщини під час війни і закликав до єдності та спільної роботи. Принагідно нардеп вручив грамоти Верховної Ради України двом депутатам Чернігівської обласної ради: Руслану Рустамову та Олександру Левицькому.
Замість висновку
Загалом активна та злагоджена робота депутатського корпусу дозволила доволі швидко розглянути питання порядку денного. Як-то кажуть, «можуть, коли захочуть». Така консолідація надзвичайно необхідна в умовах російської агресії проти нашої країни та пов’язаного з нею нескінченного ворожого ракетного терору.
"Час Чернігівський" знімав сюжет про попередню сесію обласної ради, яка пройшла офлайн: Вперше зібралась сесія облради: дистанційне голосування, фракція ОПЗЖ та посли Франції та Латвії.
Андрій Подвербний, політичний аналітик