Сотню-дві треба викласти з гаманця за один лишень саджанець для домашнього саду.
Весна завжди приносить із собою клопоти-турботи, вона і витрушує з гаманця чималі кошти. Одна із статей витрат сімейного гаманця – сад і клубма. Пропозицій для цього на ринку було чимало. Та і досить людно було біля тих точок, де пропонували саджанці, кущі та квіти. І торгівля теж була активною. Тож почім цієї весни саджанці фруктових дерев, кущів пропонували на Коропському ринку.
Продавці свого зеленого товару запевняли, що ціни лишилися практично на рівні минулого року. Із найдешевшого саджанця фруктового дерева лишається традиційно яблунька – 100 гривень, хоча інший розсадник пропонував їх по 150.
Деревце груші, вишні, абрикоса, персика - теж по 150 гривень. Найдорожча у тому ряду була черешня – 200 гривень.
Садові кущі дешевші, порівнюючи з деревцятами.
Так, кущ смородини, не залежно від сорту, - 50 гривень. Стебло малини (ремонтантної) – 20 гривень. Хоча продавали і дорожчу - на сто гривень – три стебла. А ось чималий кущ малини продавали по 50 гривень.
Обліпиха та лохина – дорогі. Кущ – 200 гривень. Хоча продавчиня запевняла, що лохина, наприклад, уже трирічна і цього сезону має порадувати першими плодами.
Перша літня ягода – полуниця – теж б’є по кишені. Пучок саджанців, у якому десять стебел, - сто гривень.
Краса на клумбі теж вимагає капіталовкладень. Щоправда, асортимент на багаторічні кущі був слабеньким.
Приміром, самшит – вічнозелений кущ для декору – 150 гривень. Недешево, але зеленітиме і влітку, і взимку. Лаванда та чебрець значно дешевші – 50 гривень кущик.
Самшит
Вразили туї. Дорогенні. 400-500 гривень кущ. Йому – три -чотири роки. Були і дешевші – 200-300 гривень, щоправда, за розміром менші.
Якими б дорогими не були саджанці, люди потроху купували з надією, що приживуться і колись порадують плодами.
Джерело: газета "Нові горизонти"
"Час Чернігівський" писав про таке: