У Мені для покращення функціоналу соціальної пральні докуплять обладнання на 130 тис грн. Але не на бюджетні гроші.
КУ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Менської міськради виграв грант на розширення послуг, повідомляє місцеве видання "Менщина" з посиланням на директорку терцентру Наталію Гончар.
Вона зауважила: в установі зробили моніторинг за 3 роки роботи соціальної пральні.
Виявилося, що надання послуг зросло удвічі. Тож наявних пральних машин вже не вистачає.
Для порівняння: якщо в 2022-му послугами пральні скористалися 1224 особи, то за 2023 рік ця кількість зросла до 2050 людей.
«Ми безплатно обслуговуємо не лише пенсіонерів, людей з інвалідністю, а й внутрішньо переміщених осіб, яких багато додалося останнім часом. Також допомагаємо військовим, з яких теж коштів не беремо. Звертаються волонтери, люди із сіл, із Мени», - каже Гончар.
Тож, коли терцентр дізнався, що благодійна організація "Українська освітня платформа" оголосила прийом заявок на грант, вирішили взяти участь і запропонували проєкт із розширення надання послуги: придбати ще 2 пральні машини великого об'єму (на 11 кг), мийні засоби, сушарки.
Менський проєкт переміг у відборі та отримав фінансову підтримку від БО. Це надасть можливість не тільки розширити, а й покращити соціальні послуги пральні.
«Ми промоніторили, скільки зараз коштують пральні машинки, мийні засоби. Все коштуватиме 130 тисяч. Грантова угода вже підписана. Як тільки надійдуть кошти, одразу почнемо реалізацію проєкту», - повідомила директорка.
Приміщення пральні розширюватися не буде. Там вистачить місця для нового обладнання.
Всі тарифи на соціальні послуги розраховуються за методикою, яка затверджена Міністерством соцполітики і розраховується в залежності від багатьох факторів: мінімальної зарплати, витрат на енергоносії і т. д. Один раз на рік вона затверджується на місцевій сесії.
Зараз прання та віджим коштують 79 грн, прання, віджим та сушіння - 118 грн, прасування шляхом відпарювання - 26 грн. Пʼятниця - санітарний день. Послугою за цими тарифами можуть скористатися всі жителі громади, які не стоять на обліку в терцентрі.
Кількість послуг для соціальних верств населення не зміниться - безкоштовно можна прати 5 кг на місяць.
Досвід роботи терцентру переймають й інші громади. Приїжджали представники Новгород-Сіверської та Куликівської громад. Адже послуга з прання зараз є актуальною.
У коментарях меняни діляться відгуками стосовно роботи пральні.
Анастасія Гупало:
- Пральня в Мені на сьогоднішній день дуже актуальна! Мої вітання Наталії Гончар та всім працівникам терцентру, які виграли цей грант на розширення послуг пральні, це чудово!!! Дякую за сумлінну та плідну працю на благо людям, які дійсно потребують соціальної підтримки! Сама також користуюсь послугами соціальної пральні, дуже задоволена якістю прання та сервісом - працівниця уважна до всіх питань, завжди усміхнена та ввічлива! Хочеться приходити ще!
Людмила Леонтієва:
- Це добра справа. Сама зверталася з проханням випрати ковдри для шпиталів. Дякую за безкоштовну допомогу.
Любов Сащенко:
- Привожу із села. Задоволена.
Людмила Слезка:
- Дуже гарна пральня. Пропоную всім скористатися її послугами.
Пральня запрацювала 6 грудня 2021. Загальна вартість проєкту – 399 тисяч 623 грн (співфінансування від Фонду міжнародної солідарності – 359 тисяч 660 грн). Проєкт співфінансувався в рамках програми польської співпраці.
Джерело: Менщина
"Час Чернігівський" писав про таке: