Карта, компас, знання і швидкість. Це спортивне орієнтування. Такі змагання тривалий час не проводилися на Чернігівщині через велику війну і небезпеку перебування в лісових масивах, де зазвичай і проводять такі ігри. В рамках обласного етапу «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкількі ліги» у спортивному орієнтуванні змагалося 13 шкільних команд.
"У нас військові дії, не вся територія обстежена, багато громад не проводили етапи. Сьогодні 13 команд, 118 учасників - одні з наймасштабніших змагань по спортивному орієнтуванні за останні роки", - коментує Денис Закружний, керівник обласного відділення комітету з фізвиховання та спорту МОН.
Денис Закружний
"Спортивне орієнтування - це фізичні навички, знання мапи, географії, щоб розумілися в карті, орієнтувалися за допомогою компаса, за стороними горизонту", - каже Петро Степовик, директор центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавста учнівської молоді.
Петро Степовик
До змагань з орієнтування школярі готувалися. В команди обирали тих, хто краще вміє користуватися компасом, має гарні змання з географії і швидко бігає. Серед учасників і хлопці, і дівчата. Кажуть, якби загубилися в лісі, знайшли б дорогу.
Коментують учасники змагань:
"Де південь де північ, як орієнтуватися?"
"По сонцю, по моху, по зіркам""
"Дивилися відео, як орієнтуватися. Компасом вчилися користуватися. Картою, я вмію. Компасом теж".
Кращою командою Чернігівщини зі спортивного орієнтування стали школярі з чернігівської школи #1. Вони представлятимуть область на всеукраїнських змаганнях.
Автори: Юрій Михуля, Олександр Довбенко