Зимового паводку на Чернігівщині не було

27 ГРУДНЯ 2024, 18:26

1527

Михуля Юрій

Зимового паводку на Чернігівщині не було

Зимового паводку на Чернігівщині не було. Фото зима 2023 роуц

— Минулого року в ці дні вода була вже в селищі. Майже до хат дійшла. Оболоння все залите було, — передивляється 15 грудня відео в телефоні Світлана ПОПОК, староста Макошинського старостинського округу на Менщині. — Сподіваємося, цієї зими нас омине. Два роки підряд потопи були. Зимові паводки. У холоди завозили пісок. Укріплювали з односельцями берег Десни. Робили самостійно греблю. Сиділа на заспокійливих увесь час.

— Чи очікувати паводків найближчим часом? — поцікавилася в синоптиків.

— Таких ситуацій, які були у 22-23 роках, коли в січні вода повиходила на заплави, станом на зараз не очікується, — заспокоює Тетяна ПОЛЕВИК, начальниця відділу гідрології Чернігівського центру гідрометеорології. Розмовляємо 17 грудня. — Рівень заплави 170 сантиметрів. Зараз він становить 119-120 сантиметрів. Тобто ще є пів метра.

У 2023 році вода у Снові стояла на заплаві вже в листопаді. Снов — теж важлива водна артерія. Підкидає воду Десні.

Минулого року 16 грудня рівень води на Десні поблизу селища Макошине був 410 над нулем поста. Зараз 299. Восени було мало опадів.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Графіки відключень по Чернігівщині на 23 лютого: години без світла

23 ЛЮТОГО 2026, 08:23

Вiдео

Допомагають з документами, супроводжують поранених: як на практиці працює супровід ветеранів на Чернігівщині

22 ЛЮТОГО 2026, 22:09

Фото

Усику подарували шаблю із шматком збитої ракети: зробив майстер з Чернігівщини

22 ЛЮТОГО 2026, 19:31

Ветеран надів протез, одружився і купив квартиру: два роки після поранення

22 ЛЮТОГО 2026, 17:24

21 річний боєць Нацгвардії служив за контрактом, загинув на Луганщині. У громадах втрати

22 ЛЮТОГО 2026, 15:06

Через забитий димар учаділо літнє подружжя

22 ЛЮТОГО 2026, 13:12

Може вийти з СІЗО за 1,6 млн: подробиці справи командира, якого судять за продаж трофейної техніки

22 ЛЮТОГО 2026, 11:29

ТОП-переглядів