У Григорія ТІТКОВА на Центральному ринку в Чернігові на прилавку стоять калоші в квітах. Взуванка водонепроникна, з ПВХ (поліхлорвініл). Усередині без утеплення, тільки тонкий тканинний шар, приклеєний до основи. Висота халявки дев’ять сантиметрів. Добре вдягнуться на бурки.
Поряд майже та сама взуванка з вищими халявками. Завдяки цьому вона стає черевиками та чобітками.
Замість чорних - кольорові й різнокольорові
На базарі є утеплені, які вдягають просто на ногу, без бурка. Вони з набивним штучним хутром усередині. Фіолетові, світло-коричневі, бордові — від 200 гривень. Є такі ж чорні, для любителів класики.
Кольорові калоші роблять у Чернігові.
— Приватне підприємство, виробництво на території КСК. І вже не перший рік, — тримає в руках пару калош в тюльпанчиках Григорій Тітков. На етикетці як виробник значиться «Гума Трест», Україна. — Отакі, коротенькі калоші в квітах, — по 200 гривень пара. Напівчобітки — 350 гривень, а високі чоботи — 400.
До квітчастих напівчобіт у Григорія є тепла вставка — шкарпетка з густим ворсом усередині і трикотажною резинкою поверху. Яка гарно завертається на верх, і в комплекті виходить непромокаючий теплий черевичок. Вставка коштує 100 гривень.
— Беруть на город, на дачу, — ставить калоші назад Григорій.
А Ольга Клокова з Лав, що на Сосниччині, шукає теплі вставки в чоботи. Приглядається до тих, що роблять у Хмельницькому. 150 гривень пара.
— З ногами мучиться, — розкриває чуні, заглядає всередину, щупає білий волохатий утеплювач. — Тут якась синтетика. Але ж трохи грітимуть. Нога влізе, можна в кирзові чоботи, у гумові. А скоріш, просто в калоші вдягатиме, бо ноги пухнуть і нічого не налазить.
— О, підійде біля дому ходити, — приміряє більш молодіжний варіант, світло-зеленого кольору 40-річна Любов КУЦ з Дніпровського. Калоші-шльопанці: перед і боки з поліуритану, уся стопа спереду закрита. А задник м’який. Усередині і носок, і п’ятка утеплені.
— М’якенькі і теплі, на штучній овчині всередині, — подобається взуванка Любові. — Задник з велюру. Можна приступити і взувати як теплі шльопки: вискочити у двір ненадовго. Та й на вулицю в таких не соромно, — задоволено роздивляється ногу в калоші Люба.
— Львів робить, — підказує Григорій. — 250 гривень.
— Соню, класні? — звертається до дочки. — У мене такі фіолетові були. Добре носяться, теплі, — купує зелену пару Любов Куц.
На сайті prom.ua такі квітчасті калоші від «Гума Трест» продають по 190 гривень. Є схожі, по 255 гривень (виробник інший, Litma). Цього ж виробника квітчасті калоші дачні коштують 275-280 гривень. Теж у квіточках або з візерунками, але зовсім мілкі, як туфлі-«мильниці». А утеплені, з велюровим задником, рожеві або оливкові — по 499 гривень.
Різнокольорові калоші трішки вищі на https://rozetka.com.ua/ харківські ( Realpaks) — 399-539 гривень. Без утеплення, пишуть, що силіконові. На темному фоні яскраві квіти.
Яскраві теплі калоші малинові, світло-фіолетові та кольору морської хвилі з матеріалу піна (м’який пластик) на сайті https://marishops.com.ua/ — по 360 гривень.
Авторка: Олена ГОБАНОВА, фото автора
На фото: Любов Куц купує теплі калоші
Стильні на кольорові