Здобич на мільярд чи порожні сіті. Що з російського бізнесу вполювали правоохоронці у Чернігові?

01 БЕРЕЗНЯ 2023, 19:47

2415

На Чернігівщині за клопотанням прокурорів арештовано нерухоме майно підприємств РФ на понад 1 млрд 37 млн грн - новина з таким гучним заголовком стала сенсацією лютого від СБУ та прокуратури. Загалом, арешт накладений на виробничі приміщення, склади та офіси підприємства.

Майно готують до передачі в управління АРМА. Раніше комплекс легкої промисловості належав бенефіціарному власнику взаємопов’язаних юридичних осіб, який є громадянином рф. Окрім того, Чернігівська фабрика навіть під час 2021-2022 була частиною схеми з виготовлення форменого одягу російським та білоруським військовим.

Сам же бенефіціар промисловості у Чернігові володіє та контролює господарську діяльність групи компаній, яка виконує російські державні контракти з постачання військового одягу і спорядження армії рф та її силових відомств, інформують у прокуратурі області.

В СБУ трохи конкретніші за прокурорів: вивчається інформація, що до початку повномасштабного вторгнення чернігівська компанія пересилала тканину російського військового зразка до республіки білорусь.

Для експорту використовували мережу підконтрольних фірм, які здійснювали зовнішньоекономічні операції на користь ворога.

Частину прибутків бенефіціар перераховував на російські рахунки і використовував для організації діяльності групи компаній, тим самим фінансуючи дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 КК України).

Силовики не називають таємниче підприємство, але за джерелами «Часу Чернігівського» мова йде про текстильну компанію «Чексіл», яка 8 років тому стала власністю росіян. І яка з 2004-го у переліку Кабміну значилася як стратегічна для економіки України.

Росіяни, які мали відношення до пошиття спецодягу та військової форми, очолили стратегічне підприємство

У 2014 росіянин Антон Валерійович Громов очолив наглядову раду ПрАТ "Камвольно-суконна компанія "Чексіл" (Чернігів), великого виробника вовняних тканин для пошиття одягу, в тому числі й силових структур, писав у листопаді того ж року «Інтерфакс-Україна». Тоді ж Громов увійшов до складу акціонерів власника КСК "Чексіл" - ПрАТ "Менеджинг Компані" (Чернігів) ), викупивши 26% у фізосіб-резидентів.

Згідно з публікацією, яку цитує новинна агенція, Антон Громов з липня 2007 до вересня 2010 був генеральним директором ТОВ "Компанія РВ" (один із видів діяльності - торгівля текстилем), а до липня 2011 - заступником гендиректора цієї компанії з маркетингу, потім обійняв посаду заступника гендиректора з реклами російського ТОВ "Швейтех".

У липні 2014-го після придбання пакета акцій ПрАТ "Менеджинг компані" (володіє майже 99,8% КСК "Чексіл" і зареєстрована за тією ж адресою) він увійшов до складу наглядової ради, а у вересні очолив НР цієї компанії.

Крім Громова, власником ще 26% акцій ПрАТ "Менеджинг компані" у 2014 став ще один громадянин рф - Валерій Клімко (з 2004 - генеральний директор російського ТОВ "РВ-Естейт", в якому йому належало 35%, ще 65% - А. Громову, і яке, згідно з відкритою інформацією, у квітні 2014-го ліквідовано). Позачерговими зборами акціонерів КСК "Чексіл" 19.11.14 його також обрали до складу наглядової ради камвольно-суконної компанії.

Зауважимо, що Громов мав відношення до замовлень російської оборонки з 2007-го через свого партнера Валерія Климка, обидва були засновниками доброї купи компаній, що спеціалізувалися на пошитті та дистрибуції спецодягу, в тому числі й військової форми. Назви у них були відповідні: «Русский воин», «Гренадер-К», «ООО «ЛШФ», ООО «Милистор». Щоправда, більшість з цих компаній кілька років як ліквідовані чи реорганізовані, однак остання - працює. Дані про це є у російських відкритих джерелах.

Також зауважується, що і Громов, і Климко у рф більше не облікуються як індивідуальні підприємці.

Хоча на українських clarity-project та на YouControl зазначається, що основним бенефіціаром ПрАТ «КСК «Чексіл» і досі значиться Антон Валерійович Громов, з відсотком акцій компаній у 19,5%. Що цікаво, банк, який обслуговував підприємство - теж був російський: «Альфа-банк».

Акціями та обладнанням торгували через маркет-плейси

Компанією-банкротом комбінат вважався принаймні з 2015-го. Чернігівська газета «Весть» ще тоді зазначала: на сайтах почали з‘являтися оголошення про продаж акцій материнської компанії та обладнання, плюс про величезну купу боргів. 

Цитуємо статтю:

«На http://chernigov.flagma.ua/ появляется сообщение:

«$150000 пакет Менеджинг компани, ЧАО Чернигов, ид Иванов Иван, совладелец Продаю 14% акций материнской компании текстильного холдинга «Чексил» (бывший Черниговский камвольно-суконный комбинат), в состав которого входят шесть предприятий. Постановлением Кабинета Министров №1734 от 23 декабря 2004 года Камвольно-суконная компания холдинга включена в перечень предприятий, которые имеют стратегическое значение для экономики и безопасности государства. «Чексил» производит все виды шерстяных костюмных и пальтовых тканей, в том числе тканей для изготовления форменной одежды для Министерства обороны, Министерства внутренних дел, прокуратуры, службы безопасности, таможенной, пограничной служб и школьной формы. Земельный участок — 35 га. Производственные здания и сооружения — 193,5 тыс. кв. м. Оборудование — более 2 тысяч единиц, предназначенных для производства топса, гребенной и аппаратной пряжи, ткачества и отделки тканей. Стартовая цена пакета акций — $150 тыс. Активы предприятий холдинга, по состоянию на 01 января 2014 года, составляют $56,6 млн, долговые обязательства — $28,5 млн, чистые активы — $28,1 млн.

Добавлено: 3 марта 2015, 08:07».

Сам «Чексіл» нині, попри надто оптимістичну оцінку вартості, дану йому силовиками в розмірі 1,037 млрд грн - знову ж таки по вуха у боргах. Лише по одному судовому розгляду по відрахуваннях до Пенсійного фонду, податках, оплаті за енергоносії, згідно з даними Державної виконавчої служби, компанія заборгувала 65,8 млн грн, йдеться у рішенні Новозаводського райсуду від 12 січня цього року.

І погасити ці заборгованості компанія наразі не може - бо немає з чого.

«Майно, на яке можливо звернути стягнення, відсутнє, що підтверджується матеріалами виконавчого провадження. Рішення до теперішнього часу не виконано, а боржник ухиляється від виконання його, не вживає заходів щодо виконання рішення за рахунок належного йому майна і доходів», - йдеться в рішенні суду.

Це ж підтверджують нам і колишні працівники підприємства, які оффрекордз зауважують: екс-легпромгігант - голий.

«…шось мені не віриться в таку суму, там вже все давно продано, залишилась маленька частина будівлі. Хоча, вони беруть, напевно, очіночну ціну та трохи землі ще..,» - зауважила одна з екс-співробітниць у приватному коментарі.

"Час Чернігівський" писав про російський бізнес:

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів