Чугуївський міський суд Харківської області виніс вирок уродженцю Чернігівщини — 47-річному Максимові Мілевському. Його визнали винним у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ (ч. 2 ст. 114-2 ККУ) і присудили три роки позбавлення волі. Це навіть менше, ніж мінімальний термін, передбачений законом.
Мілевський родом із Городні. Та на момент затримання (у червні цього року) разом із дружиною і неповнолітнім сином мешкав у Чугуєві Харківської області. Офіційно ніде не працював, отримував виплати з інвалідності (у нього з дитинства третя група). Раніше ні в чому поганому помічений не був, до кримінальної відповідальності не притягався.
За даними слідства, упродовж листопада 2023-го Мілевський збирав і передавав інформацію про дислокацію бійців ЗСУ і військової техніки. Зокрема він рознюхав, що наші військові розмістилися на території одного з навчальних закладів у Малинівці за 2 кілометри від Чугуєва і через месенджер (за допомогою голосових повідомлень) розповів про це знайомому. А вже той передав дані «куди треба». Саме завдяки останньому співробітники СБУ і вийшли на Максима.
Розказують, що під час окупації Харківщини цей самий знайомий Мілевського обіймав певну посаду в правоохоронних органах, створених рашистами на захоплених територіях. Тож після деокупації регіону українські спецслужби почали «відпрацьовувати» колаборанта і дізналися, що в месенджері кілька мешканців Харківщини передають йому інформацію про позиції ЗСУ. Серед них, як ви вже здогадалися, був і Максим.
Коли до Мілевського нагрянули правоохоронці, він зразу ж в усьому зізнався. І ще під час судового процесу уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Згідно з нею сторони узгодили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, хоча стаття, яку інкримінували Максимові, передбачає від 5 до 8 років тюрми. Останнє ж слово залишалося за судом. Він мав або затвердити угоду сторін, або призначити вирок відповідно до зазначеної статті.
Суддя пішов назустріч Мілевському й у своєму вердикті зазначив:
«Враховуючи особу обвинуваченого, який раніше не був судимий, відсутність тяжких наслідків від його дій і беручи до уваги суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування, а також наявність кількох пом’якшувальних обставин (щирого каяття та активного сприяння розкриттю злочину), сторони вважають за можливе застосувати норму ст. 69 ККУ про призначення покарання нижче від найнижчої встановленої межі. Суд, опитавши учасників процесу, переконався, що укладена ними угода є добровільною. Крім того, узгоджені вид і міра покарання є такими, що відповідають ступеню тяжкості правопорушення. За таких обставин угоду належить затвердити, а Максима Мілевського визнати винуватим і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки».
Також суддя зобов’язав засудженого сплатити 7,5 тисячі гривень за проведення експертизи звукозапису і до набрання вироком законної сили залишив його під вартою — у Харківському СІЗО.
Джерело: ГАРТ, автор Юрій НІКІТІН
"Час Чернігівський" писав про таке:
- 16-річний чернігівець Артур, якого у Польщі звинуватили у шпигунстві на користь рф, зник і не відбув свого покарання
- Сестри-чернігівки поїхали у білорусь за аліментами від колишніх. Натомість їх увʼязнили та звинувачують у шпигунстві
- Полював на ешелони із техінкою ЗСУ: подробиці затримання шпигуна в Чернігові