У Києві ціни на ялинки доходять до п’яти тисяч гривень. І це за українське дерево. Імпортні дорожчі. А в наших північних лісництвах ціни на новорічні дерева такі самі, як минулого року. Чи не найнижчі в Україні. Але неподалік стріляють...
— Продаж новорічних дерев стартував 4 грудня, — заспокоїв Анатолій ПІВНЮК, начальник відділу лісового господарства філії «Новгород-Сіверське лісове господарство». — Купити можна у дворі контори кожного лісництва. І біля головної контори філії.
— У лісництвах колишнього семенівського лісгоспу також?
— Практично у всіх. Інше питання, що там подекуди вже людей немає, виїхали. Наприклад, в орликівському лісництві вже немає ні зв’язку, ні світла, контора зачинена. Лісництво в стадії переїзду. Заради безпеки. Так само і з грем’яцьким лісництвом. А співробітники працюють, допомагають іншим лісництвам.
Цього року новгород-сіверська філія планує продати дві тисячі новорічних дерев. Будуть і сосни, і ялини. Дорубуємо на спеціальних плантаціях і привозимо до лісництв за потребою.
Ціна стартує від 100 гривень за ялинку чи сосну до метра. Метр-півтора — 120 гривень. 1.60-2 метри — 130 гривень. І до трьох метрів — 150 гривень. Вищі — уже 200 гривень. У нас соціальні ціни, — каже Півнюк.
— Чи є оптові замовники? Звідки?
— Телефонують, цікавляться. Чернігівська, Дніпропетровська, Харківська, Київська області. Запитують, які об’єми можемо запропонувати, як до нас доїхати. Зазвичай беруть під фуру, 400 штук. Цікавлять більше сосни, бо довше не обсипаються. 1.50-2 метри — найходовіші. Ціна подобається (однакова на сосну та ялину). Але замовлень поки що немає. Хочуть спершу приїхати, глянути на плантаціях. З власного досвіду, пік припадає на наступний тиждень. Зарані купувати не хочуть.
— На базари не повезете?
— Ні. Усі лісництва в нас на трасі. Кому треба, адреси знають. Кожне дерево чіповане.
— Браконьєрів багато?
— Жодного не виявили. При таких цінах простіше і менш затратно купити в лісництві.
Продаватимемо до 31 грудня включно.
— На сьогодні вже реалізували 554 різдвяні дерева, — уточнив 19 грудня Володимир САЛАБУТА, інженер з лісовідновлення. — Сосни і ялини 60 на 40 відсотків. Беруть більше в місті, але потроху у всіх лісництвах. У Семенівці вже купили 91 дерево.
Авторка: Олена ГОБАНОВА, "Вісник Ч"
"Час Чернігівський" писав про таке: Нового не купували: у сосницькому парку дві живі ялини прикрашені новорічними іграшками