Війна - це не лише боротьба за територію і перемога над ворогом, це ще й економічна складова. Бо без потужної економіки складно перемогти такого ворога як росія. Що для цього робиться не лише на міжнародному, а й на внутрішньому загальноукраїнському рівні?
Чернігівка та перша віце-прем‘єрка Юлія Свириденко інформує: Уряд готовий підтримати як роботодавців, так і тих, хто тільки планує створювати робочі місця. А за разом - й мільйони переселенців, чимало з яких - чернігівці.
Нині, з метою збереження економіки уряд здійснює релокацію підприємств з областей, де ведуться бойові дії, що забезпечує не тільки збереження існуючих робочих місць, але й відкриття нових вакансій у вже діючих бізнесах, пише зі своєї сторінки у соцмережах Юлія Свириденко.
Саме в рамках підтримки створення робочих місць запроваджується програма компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб у розмірі 6,5 тис грн за кожного такого працівника протягом 2 місяців.
Що для цього потрібно зробити?
Підприємству потрібно укласти трудовий контракт з громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою і зареєструвати дані про працевлаштовану особу через застосунок Дія або надати заяву до Державної служби зайнятості.
Такий порядок діятиме під час запровадження воєнного стану (подовжений до 26 квітня) та ще 30 днів після його завершення.
- Розраховуємо, що ці заходи допоможуть з одного боку зменшити безробіття, покращити добробут громадян, а з іншого – підвищити економічну активність бізнесу України. Слава Україні! - інформує міністерка економіки.
Але це ще не все. Повертається добре відома українцям кредитна програма «5-7-9%».
Уряд надає можливість отримати кредит до 60 млн грн будь-якому українському підприємству під 0% на час воєнного стану за програмою “5-7-9%”
Відповідне рішення Уряд ухвалив 18 березня.
Будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.
Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів.
На що можна отримати кредит?
На реалізацію інвестиційного проєкту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу – на 3 роки.
Уряд також розширив перелік інструментів, які дозволять банкам надавати кредити в рамках програми «5-7-9%» у разі нестачі забезпечення. Експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити підприємців-експортерів, що значно спростить їм доступ до дешевого фінансування.
Кредитна програма - виключно для українських бізнесів, а от там, де у засновниках чи бенефіціарах є громадяни росіі - до кредитів зась.
- Зняті й обмеження для участі у Програмі. Відтепер кредит зможе отримати будь-яка українська компанія (де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці). Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій, - попереджує Юлія Свириденко.
Крім того, обмеження розміру допустимої державної допомоги, який може отримати підприємець, не буде застосовуватись у період дії воєнного стану. Раніше таке обмеження діяло в силу закону.