Децентралізовані фінанси (Decentralized Finance, DeFi) – новий набір рішень для заміни класичних фінансових інструментів, засновані на децентралізованій архітектурі. Такі сервіси доступні всім бажаючим завдяки відкритому вихідному коду, а як основа застосовуються смарт-контракти.
Директор Інституту розвитку блокчейн технологій Євген Руденко прогнозує, що новинка у сфері фінансів до 2025 року покаже істотне зростання у 5 разів. Це визначається останніми тенденціями та особливостями розвитку економіки. Також Євген Руденко стверджує, що фінансові інструменти на одній блокчейн-платформі з легкістю компонуються між собою через програмну сумісність смарт-контрактів та стандартизацію токенів.
Причини розвитку DeFi
У 2023 році на ринку DeFi відбулися суттєві зміни:
- збільшилася пропускна спроможність;
- блокчейн став масштабованим;
- ринки стейблкоїнів розвиваються;
- ліквідність овербуків еволюціонує;
- зростають інституційні інвестиції та багато іншого.
Ці тенденції, як запевняє Євген, показують суттєве зростання ринку, і в 2025 році воно буде вищим у 5 разів, порівнюючи з попереднім тимчасовим відрізком. Додатково зростання забезпечується підвищенням кількості учасників, розвитком крос-ланцюгових реакцій, а також застосування більш ефективних механізмів ліквідності.
Розвиток DeFi спричинить загальне збільшення кількості інвестицій. Про це раніше на сторінці у Instagram поділився Євген Руденко, підсумувавши свою активну діяльність на посаді директора Інституту розвитку блокчейн технологій. На його думку, потрібно чекати на підвищення якості безпеки технології. Але зростання ринку DeFi призводить ще й до посилення регулювання, тому цього моменту варто очікувати з ймовірністю 99%.
Прогнозування розвитку DeFi
Із прогнозами Євгена погоджуються і світові аналітики. Так, аналітик ресурсу Financemagnates Педро Феррейра стверджує, що у глобальному світовому фінансовому секторі зростання децентралізованих фінансів є обов'язковим процесом. У вузьких фінансових колах постійно обговорюється інтеграція DeFi, а деякі сектори економії продовжують впроваджувати новинку.
Вивчення займе деякий час, тому що DeFi необхідно інтегрувати у діючу модель бізнесу, а у сфері фінансів це не так просто. Усе це показує, що децентралізована система кидає виклик традиційним банківським інструментам, які мають пройти етап трансформації та еволюції.
Фінансовий експерт Карло де Мейєр також погоджується з такою думкою. У 2024 році проєкти на DeFi розвиваються, з'являється можливість пропонувати розширений список фінансових послуг. До речі, Євген Руденко постійно веде роботу над новими секторами фінансів та економіки, де децентралізовані мережі могли б показати найвищу ефективність.
На правах реклами