Популярна стрічка «В бій йдуть одні старі» режисера Леоніда Бикова знімалася не лише біля Шестовиці, а й у нинішній Седнівській громаді. Про цей маловідомий факт згадали користувачі сторінки «Седнівський літопис» у соцмережах.
Седнівський краєзнавець і один з найпопулярніших екскурсоводів-гідів України Ервін Міден на основі спогадів старожилів, наводить свою версію зйомок окремого епізоду з фільму.
«Між Седневом та Клочковом був чудовий вишневий сад, і там під цвітінням вишні Леонід Биков вирішив зняти сцену, коли Ромео зізнається у коханні до льотчиці. Зйомки були заплановані на 6 годину ранку, а сам режисер і половина знімальної групи приїхали у Седнів раніше, і їх запросили відпочити на протилежному кутку Седнева. Знімальна група забула встановити будильник. У результаті Л. Биков прокинувся за 15 хвилин до початку зйомок і дуже поспішав, щоб не запізнитися. Місцеві жителі бачили, як він біг в одному чоботі».
Краєзнавець наголошує, що це можливо байка, але вона не позбавлена історичного змісту.
Проілюстрували допис кадрами з седнівськими краєвидами, які промайнули у самій стрічці.
Що цікаво, у коментарях з’явився очевидець подій та учасник знімальної групи, який підтвердив - частину зйомок фільму дійсно знімали під Седневом.
Олександр Шеремет:
- Але і під Седневом також. Роща, де базувалась жіноча ескадрилья. Це свідчу як один з членів знімальної групи.
Седнів Літопис:
- Олександр Шеремет, будь ласка розкажіть про зйомки!
Олександр Шеремет:
- Седнів Літопис, що Вас цікавить?
Седнів Літопис
- Олександр Шеремет, зйомки фільму в Шестовиці та в Седневі. Так березова роща це теж неподалік Седнева?
Олександр Шеремет:
- Так. Хвилини коли Маестро та Макарич йдуть до хазяйства Молчанова, також під Седневом у тій самій рощі. Леонід Федорович назвав так "хазяйство" ім'ям нашого робітника-постановника, який під час війни був льотчиком. Це розмова спогадів надовго.
Анжела Савченко:
- Але фільм знімали біля Шестовиці!
Седнів Літопис:
- Все вірно, але ж ми кажемо про епізоди і ось вони в Седневі. А пам'ятаєте в кінці фільму березова роща, де був табір жінок-льотчиць - це не Шестовиця, а кажуть десь неподалік від Чернігова.
Час Чернігівський розповідав про те, як може жити туристична галузь аід час війни: Ервін Міден про екскурсії в час війни, емоційну розрядку і вміння жартувати навіть у найтемніші часи