На полях підприємства ТОВ «Біотех ЛТД» працює нова голландська техніка. На трьох колесах, з кузовом їздить у Змітневі на Сосниччині. Підприємство займається вирощуванням насіння картоплі, з якої роблять чипси «Люкс».
— На платформу вантажать пошкоджену вірусами картоплю і вивозять з поля, — пояснює Микола КАРПЕНКО, керівник відділення ТОВ «Біотех ЛТД» у Змітневі. — Машина на трьох колесах. Розміри десь три на три метри. Метр 20 чи метр 30 висотою. Високий підйом. Не зачіпає стебел картоплі. Безперешкодно їде. Такі дві машини на нашому підприємстві. Одна за раз може вивезти два центнери.
Зараз працюють у полі. Насіннєвий матеріал повинен бути здоровий. «Хвору», яка може дати таке ж «потомство», треба викопувати. У якої є жилочки або іншого кольору. Ото все називається «вірусна зараза». Проводимо фітосанітарне прополювання.
Картопля з нашого підприємства йде на насіння. З нього вирощують товарну, на чипси. Сортів у нас багато. Не вистачить пальців на двох руках.
В Україні в інших насіннєвих господарствах такої техніки не зустрічав. Ми першими купили два роки тому.
Потребу в картоплі визначає ринок. Як в об’ємах, так і в ціні. Ніхто з торішньою картоплею не залишився. Розпродали. Це впливає на площі посадки.
Нашу картоплю перевозимо спецмашинами в Бориспіль. Там її сортують. Частину зберігають у сховищах. Іншу частину з того ж Борисполя везуть у Вишгород, теж на склади фабрики чипсів «Люкс». Весною повертається до нас. На Чернігівщині найнижча зона перезараження картоплі. Такими комахами, як попелиця та іншими колючо-сосущими шкідниками, — жартує.
* * *
— Загалом за всіма категоріями господарств, картоплі висаджено 63,6 тисячі гектарів, — каже Василь ЖУК, заступник директора-начальник управління агропромислового розвитку та продовольчої безпеки Департаменту агропромислового розвитку ОДА. — У 2024 році посадили 63,5 тисячі гектарів.
Найбільше картоплі сільськогосподарські підприємства вирощують у Чернігівському та Корюківському районах.
Цьогорічний валовий збір картоплі очікується на рівні 1025,2 тисячі тонн. На 4,2 відсотка більше, ніж у 2024 році.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Підприємство на Чернігівщині шукає агронома й різноробів. Є підвоз, дають житло
- Директор агропідприємства запрошує пасічників на поля: щоб не було біди
- На Чернігівщині хочуть розвивати коноплярство
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":