PROMOTED Вибір замороженої риби в магазині, а тим більше при онлайн-покупках продуктів - нелегка задача. Адже до цього продукту багато питань щодо свіжості, зовнішнього вигляду, запаху, смакових якостей, термінів зберігання тощо. Ще одна пастка, яка чекає на покупців – великий відсоток льоду, яким глазують рибку.
За один день складно навчитися вибирати заморожену рибу, але дізнатися про це набагато більше – можна і потрібно.
Безпомилковий вибір замороженої рибки
Якщо ви купуєте філе мороженої риби на Turbo, проблем не виникне, адже всі продукти привозять із дарксторів – магазинів найсвіжіших продуктів. А що робити, якщо вибрати потрібно у звичайному магазині?
Увага на упаковку: написи
На упаковці обов'язково має бути зазначено, де виготовлено продукт. Врахуйте, що чим ближче місце виробництва до місця вилову, тим менша ймовірність того, що рибу заморожували кілька разів. Це один з головних критеріїв свіжості та якості.
Крижана кірка
Лід льоду різниця. На рибі лід має бути білим і прозорим. Будь-який інший колір льоду вказуватиме на те, що рибу вже розморожували та заморожували заново. Відбуватися це може як під час перевезення чи зберігання, і у самому магазині, наприклад, якщо надовго відключилася вся морозильна техніка. Якщо є можливість, постукайте по глазурі - вона не повинна розсипатися. Якщо ж одразу відкололася – товщина крижаної кірки надто велика.
Важливо! Головна небезпека повторно замороженої риби в тому, що нею можна запросто отруїтися..
Зовнішній вигляд упаковки
Віддайте перевагу прозорій упаковці, яка дозволяє оцінити зовнішній вигляд продукту. Якщо рибу сховали в картон – це поганий дзвіночок. Якщо риба у плівці, але ви бачите, що її шкіра розірвана, а філе деформовано, краще відмовитись від такої покупки.
На замітку! Деформація не стосується купівлі риби на легальному ринку з ящиків. Справа в тому, що риба може бути заморожена прямо на риболовецькому судні, а там навряд чи встигають стежити за красою філе.
На самій упаковці неприпустимі будь-які пошкодження та дефекти. Якщо бачите товар (особливо зі знижкою), обгорнутий у кілька шарів харчової плівки, швидше за все, так маскують несвіжість.
Що вибрати: цілу чи філе?
Звичайно ж, філе зручніше – не потрібно чистити, діставати кістки. Але підводний камінь у тому, що філе дешевої риби легко замаскувати під дорогою філе. А візуально відрізнити, кому належить м'ясо, зможе тільки експерт. Другий момент у тому, що при обробці губиться сік із тушки, і на виході страва може бути сухою.
Якщо ви вибираєте цілу рибу, зверніть увагу на зябра: вони повинні щільно прилягати. Однорідність кольору, опуклі світлі очі – ознака гарної свіжої риби.
Впале черево та очі, а також відкриті зябра – табу.
Понюхати рибу в магазині дуже складно, адже зазвичай вона упакована за вакуумною технологією. Але якщо якимось чином вийшло – пам'ятайте, що якісна риба не пахне нічим.
Чи дивитися склад?
Дивно, але дивитись. У ньому має бути лише один інгредієнт - сама риба і нічого більше. Якщо помітите "єшки", наприклад, Е452, перед вами поліфосфат, який виконує функцію стабілізатора та емульгатора. Якщо у складі є такий компонент, будьте готові до того, що після розморожування м'ясо стане пухким та негарним. Тому й доцільно брати цілу рибу з головою. Якщо голови нема – щось не так. Адже саме зябра та очі допомагають зрозуміти, що перед вами і якоїсь свіжості.
Тепер ви напевно зможете вибрати морожену рибку – тріску, хека, оселедець, палтус, камбалу та іншу.