Сільська глибинка Чернігівщини поступово перетворюється на топ-тему, зокрема, в царині благодійності. Донатити на Чернігівщину модно, престижно, це роблять і світові зірки.
Так, всесвітньо відомий виробник біжутерії Pandora обʼєднавшись з платформою United24 провели збір коштів з продажів намистини «Любов до України».
Разом вдалося зібрали 500 тис грн, які вже перераховані на профільний рахунок НБУ та будуть спрямовані на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині.
Що цікаво, бренд має і безпосереднє відношення до Чернігівщини. Колишній депутат Київради бізнесмен Сергій Башлаков (входить до «Золотої сотні» найбагатших українців), який володіє компанією ТОВ «МТІ», якій, в свою чергу, належить мережа магазинів Pandora - родом з Городні.
Співачка ONUKA також опікується освітою рідного краю. Вона стала амбасадоркою проєкту Київської школи економіки - Захисток.
Разом із Натою Філатовою, фронтвумен електро-фолк гурту ONUKA, фундація КШЕ розпочала проєкт з ремонту укриття для 370 школярів Корюківського Ліцею №2 у Чернігівській області.
«Для Нати ця колаборація символічна, адже нещодавно співачка випустила новий альбом «ROOM» – емоційний щоденник воєнного часу, записаний на рідній для неї Чернігівщині. Роботу над альбомом постійно переривали сигнали повітряної тривоги – водночас місцеві школярі переривали уроки та спускались в укриття», - коментують у КШЕ.
Ремонт і побудова укриттів - надзвичайно актуальні для регіону, адже чимало школярів Чернігівщини досі не змогли повернутись до своїх шкіл. Замість зручних сховищ діти вимушені ховатись у сирих і темних підвалах навчальних закладів.
Загалом же благодійний фонд Київської школи економіки запланував облаштувати 300 безпечних сховищ по всій Україні, 35 з них вже відремонтовані.
А ще співачка у соцмережах показала маленьку донечку Ліну і зізналася, що віддасть їй своє серце або… «трохи Сіверщини».
Також дорогою до Михайло-Коцюбинського ліцею дві зірки європейського футболу Олександр Зінченко та Андрій Шевченко видзвонювали інших не менш зіркових колег - задля легендарного матчу на стадіоні Stamford Bridge у Лондоні, ділиться подробицями грандіозного меценатського заходу Ярослава Гресь, дружина засновника і піарника креативної агенції Fedoriv, одна з організаторів проєкту. І цей захід теж на підтримку Михайло-Коцюбинського ліцею.
За її словами знадобився рік та 2 місяці від дня, коли Шевченко озвучив цю ідею президенту Зеленському і рік від моменту, коли Олександр Зінченко включився в організацію.
Левова частка часу пішла на пошук стадіону.
9 місяців перемовин з англійськими клубами про стадіон. ДЕВ'ЯТЬ МІСЯЦІВ. Десь поле бережуть для команди, десь все розписано, а десь включається велика політика. І її дуже і дуже багато, наголошує Ярослава.
«Коли "Челсі" прийняли позитивне рішення (за що їм велике дякую) і у нас нарешті з'явилося поле, то разом з ним з'явилася і єдина можлива дата. Одна. До неї було менше трьох місяців. На все. Зібрати зірок. Продати квитки. Знайти спонсорів. Організувати медіа-підтримку.
Так от, я ніколи не забуду нашу поїздку на Чернігівщину в Михайло-Коцюбинський ліцей, на відбудову якого збирали кошти під час матчу. Всю дорогу Шевченко і Зінченко провели в телефонах. Вони дзвонили, писали та записували запрошення для футболістів. Вони радилися між собою, вони набирали тих, кого хотіли вмовити знову і знову. Здається, Жерару Піке Саша дописався в інстаграмі)», - каже Гресь.
За менше ніж три місяці, Шевченко і Зінченко вдвох розкачали суперзірок, легенд світового футболу від Петера Чеха до Дзоли, від Канаваро до Самуеля Ето'о. Які зрештою, вдягли синю та жовту форму. Публічно підтримали Україну.
«А це дуже дорогого вартує через півтора роки великої війни», - резюмує організаторка. Також вона зазначила, що нині триває підрахунок донатів смсками під час трансляції.
"Час Чернігівський" писав про таке: