У Сосницькій громаді готуються до складного опалювального сезону та можливих відключень електроенергії.
Під час третього року повномасштабної війни обговорюють та напрацьовують різні сценарії на випадок блекауту, каже голова громади Андрій Портний.
«В рамках можливостей селищного бюджету та із залученням допомоги міжнародних партнерів ми зробили все, щоб наша громада пережила опалювальний сезон та можливі відключення світла», – прокоментував Андрій Портний.
Андрій Портний
Якщо не буде електрики, то у комунальних закладах, закладах освіти та охорони здоровʼя є можливість використовувати альтернативні джерела.
Так, у лікарні встановили сонячну електростацію. Проєкт реалізували коштом німецьких партнерів.
Раніше Сосницька селищна рада допомогла лікарні купити новий твердопаливний котел. Також там встановили енергоефективне насосне обладнання.
У садочку "Сонечко" також економлять на опаленні - ще до повномасштабної війни у закладі встановили котел на щепі.
"Твердопаливні котли встановлені в садочку з 2017 року. Ми запустили і котел, який працює на щепі. Все складається так, що у майбутньому ми будемо опалюватися тілки щепою", - говорить директорка "Сонечка" Валентина Гришенко.
Валентина Гришенко
На сторінці Сосницької громади повідомили, що почати опалювати садочок щепою вдалося завдяки програмі DOBRE та американським партнерам. Від них громада виграла грант на придбання подрібнювача. Тому гіллям, яке прибирають комунальники, тепер опалюють цей дитячий садочок.
Новою системою опалення забезпечили і Сосницький центр медико-санітарної допомоги. Тут встановили сучасну автономну котельню. Працює на палетах і є повністю автономною. Встановити нову систему опалення вдалося завдяки співпраці з німцецьким фондом. Котельня обладнана генератором, тому у приміщенні буде тепло навіть за відсутності світла.
Також Сосницька громада виграла грантовий конкурс на встановлення ще однієї сонячної електростанції. Її встановлюють на центральному водозаборі. Фінансує проєкт відоме німецьке товариство GIZ Ukraine.
Крім сонячних електростанцій, на випадок блекаутів, у громаді є 80 генераторів.
"Час Чернігівський" писав про таке: