Як у громаді Чернігівщини готуються до опалювального сезону

18 ЖОВТНЯ 2024, 16:03

1110

Ярмоленко Анастасія

Як у громаді Чернігівщини готуються до опалювального сезону

Як у громаді Чернігівщини готуються до опалювального сезону

У Сосниці обговорюють та напрацьовують різні сценарії на випадок блекауту, каже голова громади Андрій Портний, повідомляє сторінка громади у соцмережах. Звісно, готуються і до найгіршого - масштабних відключень і дякують міжнародним партнерам за руку допомоги. 

У громаді зауважують - у фокусі насамперед соціальний та бюджетний сектор. 

«З урахуванням можливостей нашого бюджету і за підтримки наших міжнародних партнерів, нам вдається підготуватися до дуже складного опалювального сезону і маємо можливості спокійно пройти, наскільки це можливо, опалювальний період.

Якщо не буде живлення, то у комунальних закладах освіти, охорони здоровʼя та інших КП є можливість використовувати альтернативні джерела», - говорить голова Андрій Портний.

Так, у місцевій лікарні встановили сонячну електростанцію. Проєкт реалізували за допомогою гранту від Німецького товариства міжнародного співробітництва. 

Микола Обуховський, завгосп Сосницької лікарні говорить:

«Обладнання змонтоване так, що є сонячна станція. Працює на повну потужність. У загальній щитовій стоїть обладнання, яке перемикає доступ електроенергії з мереж. Якщо його не вистачає. Трансформатори тільки регулюють доступ зовнішнього постачання і добавляють. Загальна потужність станції - 25 кВт/год». 

Як у Сосницькій громаді готуються до опалювального сезону

Раніше селищна рада допомогла лікарні придбати твердопаливний котел. Для цього мали договір з підрядником «Укртепло», у якого купували теплову енергію. Також встановили енергоефективне насосне обладнання. Якщо раніше була потужність 12 кВт/год, то нині максимальне споживання удвічі менше. 

У садочку «Сонечко» також вдається зекономити на опаленні. Ще до початку повномасштабного вторгнення у закладі встановили котел, який працює на щепі. 

Валентина Грищенко, директорка садочку, каже, що обладнання встановили у 2017. 

«Все складається так, що ми в майбутньому будемо опалюватися тільки щепою». 

Опалювати садок щепою вдалося за допомогою грантової програми Dobre та американським партнерам. Від них громада виграла грант на придбання подрібнювача. Тому гілля, яке прибирають комунальники, тепер опалює садочок. 

Євген Бакуменко, робітник з обслуговування і експлуатації опалювального обладнання садочка «Сонечко»:

«Включаємо автомат і подаємо щепу з бункера. Встановлюємо на яку температуру нам треба, на 60С наприклад. Щепи йде на 3 години 30 верейок (кошик з ручками - ред.). Поки у бункер погрузка йде верейкою, з часом встановимо транспортер, і буде він подавать». 

Новою системою опалення забезпечений і Сосницький центр медико-санітарної допомоги. Тут встановили сучасну автономну котельню, яка працює на пелетах і є повністю автономною. Щоб у приміщенні було тепло - достатньо натиснути на декілька кнопок. Встановити нову систему опалення вдалося за допомогою співпраці з Німецьким фондом міжнародного співробітництва. Крім того, котельня обладнана генератором. Тому у приміщенні буде тепло навіть за відсутності електроенергії. 

Андрій Сердюк, керівник Сосницького ЦМСД:

«Ми зранку приходимо на роботу - а в нас уже тепло незалежно від того чи було у нас вночі світло чи ні. Стало тепліше в нас, не тільки нашим лікарям, медсестрам, а й пацієнтам». 

Особливо це відчули діти, говорить лікар. Найменші пацієнти можуть спокійно роздягнутися у приміщенні на щеплення, для огляду лікаря, для проходження медогляду. 

Скоро на сонячній енергії зможе працювати і водозабір. Нині тут завершують роботи з монтажу сонячної електростанції. Вона живитиме електрикою водонасосну станцію КП, яке забезпечує подачу води. За підрахунками, у сонячні дні водозабір повинен забезпечити себе повністю живленням та працювати під час відключень електроенергії. 

Окрім сонячних електростанцій у громаді є 80 генераторів на випадок блекаутів. Всі вони надійшли завдяки співпраці з міжнародними партнерами. Установи та сільські школи старостатів також забезпечені дровами та генераторами. 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

"Урожай хороший": чим живе "гарбузова справа" у прикордонній громаді

21 ЛИСТОПАДА 2024, 14:14

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

Літні жіночі кеди: стильний вибір для спекотного сезону

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:24

Родина з Прилуччини отримала подарунок - племінного нетеля

21 ЛИСТОПАДА 2024, 11:52

На складах лежить цінне майно для військових, а секретар ЧМР «говорить про політику»

21 ЛИСТОПАДА 2024, 10:35

ТОП-переглядів