Як шукати рідних, зниклих на війні? Для цього у Чернігові діє спеціальна служба

16 КВІТНЯ 2023, 10:39

1028

Дмитро Синенко та Євгеній Артюх

Для пошуку громадян, зниклих внаслідок війни, у Чернігові працює представництво Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Регіональний координатор Офісу - Євген Артюх. На брифінгу викладає алгоритм дій у разі зникнення рідних - військових або цивільних.

Як відомо, зниклою безвісти особою за особливих обставин є людина, з якою втрачено контакт у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією, а також надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. Якщо з такою особою (цивільною чи військовослужбовцем) близькі не можуть встановити зв’язок більш ніж три доби, потрібно розпочинати офіційний процес розшуку.

За словами заступника голови Чернігівської ОВА Дмитра Синенка, процес пошуку  дуже складний і довгий, бо доводиться мати справу з російською стороною.

«Найперше — треба звернутися до поліції із заявою по факту зникнення. Там дадуть направлення на безкоштовну здачу зразків ДНК. За 2-3 дні необхідно звернутися до слідчого, якому передали справу, щоб він надав витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо йдеться про військового, треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб отримати акт службового розслідування (термін — 30 робочих днів)», — розповів Євген Артюх.

Що робити далі

За словами регіонального координатора, після отримання акту службового розслідування потрібно заповнити анкети у структурах та організаціях, які офіційно беруть участь у розшуку зниклих безвісти, зокрема:

  • Об’єднаний центр СБУ з пошуку та звільнення полонених;
  • Національне інформаційне бюро (гаряча лінія — 1648);
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (сформований при Головному управлінні розвідки);
  • представництво Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Звернутися до регіонального координатора у Чернігівській області можна за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 59/2, або ж за телефоном: +38 (050) 953-14-59 та +38 (050) 382-88-79. Також повідомити про зниклого безвісти можна на електронну адресу: artyuh090177@gmail.com.

Крім того, регіональний координатор проконсультує щодо кожного кроку на початку шляху пошуку.

Щодо самостійного пошуку

Користуватися неофіційними спеціальними телеграм-каналами та українськими сервісами варто дуже обережно. Головне правило — більше дивитися, менше повідомляти. Адже в такому випадку своїми діями можна нашкодити близькій людині, яка розшукується (особливо якщо це військовий).

«Найголовніше — вірити достовірній і перевіреній інформації з офіційних джерел. Слід пам’ятати, що немає ніяких списків обміну полоненими. Є лише безперервний процес, результат якого ми бачимо лише після фактичного обміну, — наголосив Дмитро Синенко. — Якщо у людей виникають труднощі з комунікаціями на цьому важкому й довгому шляху пошуку, вони завжди можуть звернутися до обласної військової адміністрації».

"Час Чернігівський" писав про зниклих: 

Джерело: Чернігівська ОВА, "Північна Брама"

Схожі новини

Герою назавжди 26: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

20 ЛИСТОПАДА 2024, 20:22

Вiдео

«Живемо заради пам’яті, заради дітей», - родинам полеглих прикордонників передали нагороди

20 ЛИСТОПАДА 2024, 19:22

Як вибрати відпарювач: практичні поради для тих, хто цінує стиль і зручність

20 ЛИСТОПАДА 2024, 18:39

Обома ногами наступив на міни. Пережив 11 операцій. Читайте у "Віснику"

20 ЛИСТОПАДА 2024, 18:06

Фото

Мешканки селища отримали гранти. Одна відкрила б'юті-студію, інша - робить ремонти для ВПО

20 ЛИСТОПАДА 2024, 17:16

Поляки та американці передали вогнеборцям із Чернігівщини обладнання на півмільйона гривень

20 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

На Чернігівщині водій, який збив дитину, інсценував викрадення авто

20 ЛИСТОПАДА 2024, 16:04

ТОП-переглядів