Близько 4 ранку шостого травня, в понеділок, у Чернігові пролунав вибух. В районі Кругу горіло відділення банку «Південний», прибудоване до десятиповерхівки. Від вибуху повилітали вікна, зруйновані стіни банку. Дах привалив припарковану автівку. Уламки цегли пошкодили ще дві.
— Правоохоронці працюють над розкриттям. Тривають слідчі дії, — повідомила Наталія СЛАБЕНЯК, речниця Головного управління Нацполіції в області про нещодавню спробу обікрасти банк.
За офіційною версією, заяв про зникнення майна від клієнтів банку до поліції не надходило. Судячи з цього, провалився план злочинців пробратися в банк через підрив та раніше зроблений підкоп з підвалу багатоповерхівки. За кілька тижнів до цього жителі бачили незнайомих чоловіків, які виносили землю з підвалу будинку, що межує з банком. Люди викликали поліцейських, ті приїхали, але нічого підозрілого в тому не побачили.
Це вже другий випадок саме в цьому районі. Спроба пожитивися тим, що зберігається в банку. Перший стався у 1998 році.
— У нинішньому є багато схожого з тим випадком. Колишня зберкаса ощадбанку і відділення банку «Південний» неподалік одне одного. Тобто, територіально одна локація. І по способу теж. Тут з підвалу прилеглого будинку зроблено підкоп і там теж. Тоді злочинці були у спецодязі і нині під виглядом робочих, — констатує Василь Куліда, генерал, начальник чернігівського міського управління міліції у 1998-2002 роках, а зараз керівник управління комунального майна Чернігівської обласної ради. — В ощадбанку повидавлювали спеціальним домкратом бетонні перекриття. Ми встановили — виготовлений цей пристрій був на заводі металоконструкцій та металооснастки. Встановили слюсаря, який його зробив.
Скільки грошей вдалося тоді злочинцям викрасти, вже не пам’ятаю
— Василю Олександровичу, на вашу думку, у «Південному» дійсно нічого не взяли, чи це слідча задумка не оприлюднювати?
— За інформацією оперативників — нічого. Такий потужний вибух, що все завалилося. Неможливо, певно, було зайти.
— Пам’ятаю,що у 1998 році перед нападом на банк кілька разів спрацьовувала сигналізація. Приїздила міліція, перевіряла, все ціле, всередині все нормально. Чи злочинці стукали по склу, чи ще щось робили, аби спровокувати сигналізацію. І в цей же період по місту були спрацювання в декількох банках, певно, щоб відволікти наряд і подивитися, як діятиме міліція, — пригадує Олександр ГЛЯНЬКО, полковник, колишній співробітник карного розшуку чернігівської міліції, а нині начальник служби безпеки «НЕСС Груп» на Вінничині. — Тоді були якісь свята. Чи перше травня, чи ще щось. П’ятниця, субота, неділя — каса була зачинена. Пробиралися з підвалу прилеглої багатоповерхівки по ходу каналізаційної труби. Спочатку видавлювали домкратом. а потім кувалдою пробивали отвір. Стукали з чотирьох до восьми годин вечора, але люди не звертали на це уваги і правоохоронців не викликали. В банківському туалеті продавили підлогу, так і потрапили в приміщення. Гроші були у сейфах, їх звідти забрали. А ще револьвер «наган». Потім ця зброя сплила у Києві зовсім в іншій історії. Було багато чого встановлено, марку машини, на якій втекли злочинці. Але щоб затримати всіх, вилучити викрадене, такого не пам’ятаю. Можливо, пішов у відпустку чи ще були якісь обставини, тому не знаю, чим все закінчилося.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА