Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під егідою Чернігівської обласної військової адміністрації. У рамках засідання обговорювали проміжні підсумки роботи над ліквідацією забруднення річок Сейм та Десна.
У Чернігівській ОВА повідомили, що заходи з аерації демонструють позитивну динаміку. Світлана Гринчук доручила Державному агентству водних ресурсів України у взаємодії з ОВА та іншими службами визначити пріоритетні ділянки для встановлення додаткового устаткування.
На ділянці річки Десна перед Черніговом продовжуються заходи з насичення киснем поверхневої води. У точках аерації вміст кисню за 2 доби подвоївся. Колір води повертається до природного, сторонні запахи майже відсутні.
Забруднення рухається повільніше, ніж течія Десни. По всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче по течії до села Количівка ознаки забруднення не спостерігаються.
Держводагентством та Держекоінспекцією здійснюється посилений моніторинг стану забрудненості річок Сейм та Десна. Результати вимірювання щоденно оновлюються на ресурсі “ЕкоЗагроза”. Укргідрометцентр спільно з Держводагентством мають надати оновлений прогноз щодо руху органічного забруднення Сейму та Десни у напрямку Києва.
Масову загибель риби вдалося зупинити. Є поодинокі випадки мору риби у селах Макошино та Салтикова Дівиця на Чернігівщині. У цілому, на території Чернігівської та Сумської областей зібрано по 12 тонн загиблої риби. Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися місць, куди не дійшло забруднення. Міністерка доручила Держекоінспекції продовжувати заходи спільно з Держпродспоживслужбою щодо контролю за реалізацією риби у цих регіонах та інформування населення.
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус проінформував про ситуацію із забрудненням води у річках станом на ранок 9 вересня.
"Визначені пости забору відповідних аналізів, які робляться цілодобово. Сьогодні можу говорити про те, що пляма забруднення дісталася міста Чернігова. У рамках міста Чернігова по Десні спостерігається неприємний запах. Спостерігається мор риби. Мор риби набагато менше, ніж це фіксували вище по течії. На сьогодні усі служби працюють. І з точки зору ліквідації наслідків - проводиться збір риби та її утилізація.
За дорученням Міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук на Чернігівщині створюємо штучну аерацію киснем. Після цих заходів рівень кисню значно підвищується. Тому прийнято рішення на засідання ТЕБ та НС збільшити кількість таких аераційних штучних споруд", - начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус в ефірі Суспільного мовника про ситуацію із забрудненням вод станом на ранок 9 вересня.
"Час Чернігівський" писав про таке: