Максим з мамою, сестрою та братиком опинилися в кризовій кімнаті для людей, які постраждали від насильства. Нещодавно у хлопчика було день народження.
Максим, підопічний кризової кімнати:
Поселили нас нормально. Спілкуються з нами. Проживаємо нормально. Годують. Подобається, але хочеться додому.
Мати Максима не хоче показувати своє обличчя. Каже, що посварилися з чоловіком, але, вже помирилися, тому повернеться додому.
Вже хочеться додому. Чоловік питає, мати питає, кума питає: коли додому?
Кризова кімната розрахована на 10 осіб. Постраждалі можуть тут знаходитися цілодобово до 20 діб. Їх годують, з ними працюють фахівці.
Олена Тилькун, керівниця обласного центру соціально-психологічної допомоги:
Безпечний простір в кризовій кімнаті отримали 144 особи. Зараз тут 6 осіб, 2 родини з 2 громад. Люди почали довіряти, поінформовані, знають куди звернутися, попит є. Працюють психолог, соцпрацівник, юристконсульт.
Під час візиту на Чернігівщину міністерка соціальної політики наголосила на тому, що більше уваги приділятиметься дітям та прийомним родинам. Зокрема, зросте фінансування відповідних програм, створюватимуться нові сервіси.
Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України:
Важливо, щоб кожна дитина зростала в родині. Працюємо, щоб у кожній громаді була патронатна родина. Збільшимо зарплати, забезпечимо оплачуваними помічниками. Розширюємо програму для закупівлі житла для дитячих будинків сімейного типу, підтримуємо малі прийомні родини, збільшуємо навчання для усиновлювачів, створюємо нові сервіси для усиновлювачів, щоб можна було раніше забрати дитину, щоб призвичаювалася до родини, а не проживати в інтернаті.
Крім того міністерка, розповіла про нові соціальні проекти для підтримки внутрішньо переміщених осіб – субсидій на оренду житла та людей з інвалідністю, а саме протезування.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Було страшно, але все зрозумів: як навчають мобілізованих за новою програмою підготовки