Вранці 26 березня загін російської армії на бронетехніці увійшов у місто Славутич. Територіально це Чернігівська область, але адміністративно це Київська область.
Як відомо, Славутич від перших днів російського вторгнення перебуває в оточенні. 23 березня російські війська підійшли до Славутича та кілька разів пробували захопити місто. Захисники міста тримали оборону мужньо і самовіддано. За інформацією міського голови Юрія Фомічева, після бою 25 березня були загиблі і поранені.
26 березня російські окупанти захопили міську лікарню та викрали міського голову. Жителі міста одразу зібрались на мітинг і почали рух до лікарні.
Під час мітингу російські військові стріляли у повітря та кидали світлошумові гранати в людей, також є поранені серед територіальної оборони. Принаймні один житель Славутича отримав поранення.
"Зараз є один поранений. Мабуть, він отримав поранення осколком гранати. Так як я бачив, то поранення у нижню частину тіла. Його наразі забрали до лікарні. Є поранені серед територіальної оборони", - розповів місцевий активіст Тимур.
Далі окупаційні війська відступили до місцевої лікарні. Пізніше там помітили і міського голову Юрія Фомічева, який спілкувався із людьми. Тобто окупанти відпустили його, повідомили місцеві жителі.
Далі люди відтіснили окупантів на околицю міста і планують їх далі виганяти. За неперевіреною інформацією, окупанти нібито перевіряли, чи є зброя у військовій частині і поліції.
Цікаво, що на техніці російських військ люди помітили зображене перекреслене коло і що на ній є червоні помітки. Жителі припускають, що це може бути білоруська техніка. Також були помічені підроздіи Росгвардії та люди в чорній уніформі.
Пізніше Юрій Фомічев вийшов до людей і розповів, про що говорив із росіянами. Каже, що запевнив війська РФ, що у місті військових та зброї немає, тому вони мають піти, пише Суспільне.Чернігів.
"Сьогодні зранку трошки опинився в полоні. Так буває, бо це війна. Я доповів, що тут тільки мирні, зі своїм прапором України. Ми під українським прапором і законодавством, всі ми тут влада, працюємо далі. Про що були розмови: якщо підтверджується, що тут немає військових, що ми не воюємо в місті, то ми залишаємось працювати самі, жодної окупаційної влади. Єдине, що окупанти привезуть свою гуманітарку. Але то наша справа що з нею робити, ми працюємо зі своїм гуманітарним штабом", — розповів він.
Мер також наголосив, що Славутич залишається під українським прапором.