Сергій Гуньков – ветеран російсько-української війни. А ще він захоплюється історичною реконструкцією. Надав свої експонати, якісні копії лицарських обладунків 15 століття, для виставки чернігівського історичного музею. Сергій каже, що середньовічні обладунки та повне спорядження сучасного воїна ЗСУ важать майже однаково. Це відчув на собі.
Сергій Гуньков, ветеран російсько-української війни, історичний реконструктор:
Якщо брати бронік, то він не дуже важкий. Але якщо бронік, бк, вода, харчі, зброя одна і друга, то виходить так на так. Сучасний воїн – він, як універсальний солдат, на ньому все. В ті часи якщо надів обладунки - воюєш. Якщо зняв - то повертаєшся до звичайного життя.
Вперше на загал чернігівців на виставці показали унікальні печатки чернігівських князів та полководців часів Козаччини. Науковці кажуть, що печатки нарешті повернулися на своє історічне місце.
Олексій Шереметьєв, співзасновник музею Шереметьєвих, меценат:
Мешканці Чернігова можуть вперше побачити печатку Святослава Хороброго, 950 рік, легендарний князь і батько Володимира, який хрестив Русь. Далі печатка Святослава Ярославовича - будівничого Спасо-Преображенського собору і печатка князя Мономаха, який князював тут 17 років. Вперше в Чернігові печатка Павла Полуботка – легендарного гетьмана. Можна сказати, що його дух повернувся до Чернігова. Також печатка Івана Мазепи 1707 року.
Виставкою обладунків, зброї, символів влади,одностроїв, документів хотіли нагадати тисячолітню історію України, історію збройних сил. Весь цей період нашому народу доводилося не тільки боротися за свою свободу, а й бути щитом для всієї Європи, як це відбувається і зараз.
Євген Населевець, старший науковий співробітник чернігівського історичного музею:
Раніше південніше українських земель були степи кочівників. Козацтво було силою, яка зберігала прикодоння Європи від Московїі, Туреччини. І зараз цивілізований світ бореться з черговою навалою варварів зі сходу.
А з 24 січня в музеї усі охочі зможуть побачити шаблю Івана Мазепи, яка стала відомою після бою Олександра Усика.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщину приїхав відомий кулінарний блогер: оцінював місцеві страви