У 2024 Державний прикордонний комітет білорусі запланував підготовку до будівництва двох нових прикордонних застав. Так, відомство планує закупити «інженерні послуги з комплексного управління будівельною діяльністю» для декількох об'єктів.
Застава у Лоєвському районі
Зведення комплексу прикордонної застави у н.п. Карпівка, Лоєвський район (1,4 км від кордону з Чернігівським регіоном).
Застава була утворена у вересні 2017-го і входить до складу прикордонної комендатури «Лоєв» Гомельської прикордонної групи. Забезпечує охорону ділянки кордону з Україною протяжністю 29,5 км, що проходить річкою Сож. Особливістю застави було модульне розміщення всіх об'єктів застави. Частина розташована на суші, частина — на воді. Так, як адміністративний і житловий будинок використовується брандвахта (спеціально обладнана баржа).
Раніше для прикордонної застави «Асаревичі» (Брагинський район), яка частково розташована на річці Дніпро, також почали будувати нову інфраструктуру, повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».
Застава у Наровлянському районі
Зведення комплексу прикордонної застави у н.п. Свєча, Наровлянський район (1 км від кордону з Житомирщиною, трохи більше 100 від Чернігівщини).
На відміну від попередньої, заставу в Наровлянському районі буде сформовано «з 0». Зважаючи на її розташування, застава увійде до складу Мозирського прикордонного загону. Вибір Наровлянського району на будівництво застави перестав бути випадковим, нині у районі перебуває лише одна застава Мозирського прикордонного загону — «Наровля». Нова застава у н.п. Свєча стане дев'ятою за рахунком у структурі загону.
У березні 2024 на ділянці Мозирського прикордонного загону відбулося відкриття прикордонної застави «Борове». Її будівництво профінансовано за рахунок коштів "союзної держави".
Усього з 2022 лише у Гомельській області разом із згаданими вище заставами було збудовано/реконструйовано/анонсовано будівництво вже 9 прикордонних застав. Будівництво нових прикордонних застав на білорусько-українському кордоні відбувається також у Брестській області.
У 2024 році Держприкордонкомітет планує також розпочати будівництво цеху з ремонту техніки у Дзержинську. У місті розташовано Групу матеріально-технічного забезпечення органів прикордонної служби (в/ч 1463).
Джерело: «Беларускі Гаюн»
"Час Чернігівський" писав про таке: