Альтернативна енергетика на Чернігівщині вже генерує близько 20% від потреб області. Це переважно сонячні електростанції та біоенергетика. Об’єкти водо і тепло постачання підготували до зими і забезпечили генераторами на випадок надзвичайних подій чи ворожих обстрілів, повідомили на брифінгу представники влади та енергетики.
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА:
630 одиниць джерел резервного живлення мають підприємства ЖКГ в області. Реалізуються проекти зі встановлення когенераційних установок, які у разі критичної ситуації можуть генерувати додаткову електроенергію.
Зима може бути надзвичайно складною, тому в області відпрацьовують і готуються до найгірших сценаріїв. Тим паче, що ворог змінив тактику і завдає ударів по новим об’єктам енергетики.
Сергій Фелик, голова правління «Чернігівобленерго»:
Раніше основними об’єктами, по яких цілив ворог, були об’єкти магістральних електромереж, то зараз - це об’єкти розподільчих мереж. Це новий виклик, але ми готові і ворогу не вдасться критично зруйнувати енергетичну систему області.
Крім того, жителі 10 кілометрової прикордонної зони, які звернулися за допомогою, отримали кошти від ООН на придбання паливних дров, запевнили у військовій адміністрації.
Дмитро Синенко, заступник начальника Чернігівської ОВА:
На сьогодні кошти отримали практично всі. Можливо хтось не отримав через те, що не надали дані та рахунки. Агроліс, ДП Ліси України отримало багато заявок на забезпечення населення дровами. Цей процес триває.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Громада передала тероборонцям 34 тепловізори