Чернігівські айтівці спільно з волонтерами створили і запустили на початку березня сервіс доставки гуманітарної допомоги «Вкрай» через чат-бот в телеграмі. У системі задіяли з півсотні волонтерів. Однак, за кілька тижнів, початкову стратегію довелося переглянути та об‘єднати чернігівську ініціативу із проєктом «Співдія», що має централізовану підтримку, інформує співзасновник Dots Platform Ярослав Циганенко, компанії-ініціатора сервісу «Вкрай».
Через складне становище в Чернігові та наявну гуманітарну катастрофу, брак світла, води, опалення прийом замовлень призупинений, пише Ярослав.
- Ми намагаємося розвезти ті, які вже є в системі. Проте є складнощі, пов’язані з доступністю волонтерів, продуктів, ліків. Для того, щоб бути ефективнішими в вирішенні наших задач, ми об’єдналися з волонтерською ініціативою «Співдія». Вона координується за підтримки Офісу Президента України, має доступ до гуманітарної допомоги, будує хаби видачі замовлень в містах України.
Dots Platform буде використовуватися для організації «доставки останньої милі» - від хабів до людей, які потребують допомоги, інформує Циганенко. До платформи вже підключаються волонтери, які в спеціальному додатку зможуть обрати райони міста, брати замовлення на доставку, забирати їх в хабах і доставляти людям. Наразі така модель протестована в Києві в пілотному режимі і її готові масштабувати.
- Також активно вивчаємо всі додаткові варіанти стосовно збору і доставки гуманітарної допомоги безпосередньо в Чернігів. Дайте знати, якщо ви можете бути корисними, - зазначив айтівець.
Ярослав Циганенко - добре відомий у Чернігові підприємець, насамперед, завдяки сервісу доставки ресторанної їжі Mister.Am.