На 15 вересня збитки внаслідок загибелі риби в Сеймі і Десні склали майже 265 мільйонів гривень, інформує Державна екологічна інспекція в Чернігівській області. Люди зібрали понад 26 тонн мертвої риби. А ще розтягували лисиці, ворони. Цього ніхто не рахував.
На Сеймі і Десні, внаслідок забруднення, склалася надзвичайна екологічна ситуація. 17 вересня під час чергової сесії депутати обласної ради звернулися до влади. До президента. Кабміну. Міністра захисту довкілля, секретаря РНБО (Ради нацбезпеки і оборони), Державної екологічної інспекції з проханням вжити заходів.
Які це заходи можуть бути?
— Можливо, наукові установи розроблять програму, — вважає Сергій ЖУК, начальник Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. — Програму із зарибнення. Це на рівні держави має вирішуватися. Чи має сенс, чи ні. Можливо, запозичать міжнародний досвід.
Зі слів Сергія Жука, Десна здатна до самовідновлення.
— Десна — не закрита водойма, — наголошує співрозмовник. — На всьому проміжку Десни, свідчать дослідження, уже достатньо кисню. А от на Сеймі, біля Батурина, знову недостатньо. Ще одне забруднення було.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- На Чернігівщині жінка отруїлася: брудна вода з Сейму потрапила в колодязь?
- Лікар-гематолог вважає, що заражена вода з Сейму та Десни може містити компоненти ракетного палива
- Як на Чернігівщині ліквідують наслідки забруднення річок Сейм і Десна
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":