Війна не закінчиться найближчим часом, ні до кінця осені, ні до кінця зими, усі прогнозисти, які розповідають про терміни, просто намагаються заволодіти увагою публіки. Війна тривала 8 років, і може тривати ще довгі роки, - переконаний Бутусов.
Терміни закінчення війни залежать виключно від здатності української армії завдавати російській армії таких втрат, які вона не здатна відновити.
Юрій Бутусов пише у себе на сторінці у соцмережах, що росія не зупиниться, навіть якщо захопить повністю Донбас.
- росія зосередила війська на Донбасі для створення максимальної переваги, оскільки у російської армії не вистачає сил. Російська армія зупиниться тільки там, де вона буде розбита - як була розбита під Києвом, Харковом та Миколаєвом, - зауважує автор.
Також, на його думку, росія витрачає багато снарядів і ракет, набагато більше за Україну, але це тому, що у рф готувались. Тому росія зберігає, та значний час буде зберігати перевагу у бойовій техніці та боєприпасах, її запаси боєприпасів та техніки поповнювались останні роки, працює воєнна промисловість.
Чим тут можна зарадити?
Накопиченням власного збройного потенціалу. Завдяки підтримці партнерів - в Україні і справді є чимало зброї.
- Насправді, країни НАТО дають нам дуже багато зброї, але Україна не створила власних запасів і розгорнула велику армію, тому усе, що дає НАТО з коліс йде на фронт і цього постійно не вистачає, - говорить експерт. - Якщо подивитись на повідомлення у ЗМІ, НАТО надало за 5 місяців понад 450 танків, 18 РСЗВ калібру 227 мм та тисячі керованих та некерованих ракет, понад 250 гармат 155 мм, включно з новітніми САУ, понад 500 тисяч снарядів 155 мм, включно з високоточними самонавідними снарядами, десятки гармат радянських калібрів 152 та 122 мм, сотні тисяч снарядів 152 мм, 122 мм, тисячі реактивних снарядів 122, 220, 300 мм, десятки мінометів 120, 82 мм, десятки тисяч мін до них, майже 100 тисяч ручних гранатометів, понад 2000 ракет переносних зенітно-ракетних комплексів, понад 8000 ракет протитанкових ракетних комплексів, зенітно-ракетні комплекси, протикорабельний ракетний комплекс "Гарпун", десятки радарів, сотні зенітних ракет до ЗРК, сотні авіаційних ракет, 10 гелікоптерів, і велику кількість інших видів озброєння.
Українській стороні передали основних озброєнь та боєприпасів набагато більше, ніж було запасів до початку повномасштабного вторгнення.
На жаль, всьому є межа, тому країни НАТО, відчуваючи загрозу від Росії, не можуть надати Україні усі свої запаси зброї, через те, що у них: а) є свої плани оборони; б) вони не мали самі великих запасів для великої наземної війни, натівська доктрина покладається на систему панування у повітрі та на морі; в) росія, Китай, Іран створюють нові військові загрози у світі, і країни НАТО мають забезпечувати резерви, які теж збільшуються, - резюмує журналіст.
За попередніми даними, американський ленд-ліз запрацює восени. Для європейських країн терміни постачання - ще віддаленіші.
- Країни НАТО зараз різко збільшують потужності виробництва зброї, але це не можна зробити дуже швидко. Щоб розгорнути масштабне виробництво озброєння НАТО потрібно мінімум рік, по деяких видах - 2 роки, - пише Бутусов.
Чи може виграти Україна війну у росії?
- Так, стратегічно ми виграємо у війні з Росією, політично та інформаційно на нашій стороні країни, які виробляють понад 50% ВВП світу. Але росія (2% ВВП світу) зберігає військову перевагу, і війна дається нам дуже високою ціною - десятками тисяч життів, - зауважує військовий журналіст.
Головний воєнний успіх України нині - ми зупинили великий російський наступ, але поки що не можемо розгромити російські ударні угруповання та знищити російську артилерію. Росія володіє тактичною ініціативою на більшості ділянок фронту.
Що саме дозволяє Україні отримувати переваги?
Якість людей. Тому і головне завдання України у війні - вберегти та якісно застосовувати людську живу силу. Щоб не виснажувати людей до останнього. Щоб покращувати постійно знання та оснащення. Щоб на той момент, коли зброя НАТО піде на фронт більш масово, у нас були досвідчені та злагоджені війська, - говорить Юрій Бутусов.
За цих умов нашій державі потрібно готувати армію, економіку та країну до багаторічної наземної війни. Для цього потрібна мобілізація усієї країни, чітка оборонна доктрина, документи планування, зміни у якості комплектування, підготовки резервів, застосування військ, зміни у якості забезпечення та організації логістики. Кількість вирішує не все - перевагу створює якість, і саме якісні та системні зміни мають ключове значення.
Чи можемо ми звільнити окуповані території?
Юрій Бутусов переконаний: так. Тим паче, що інших варіантів закінчення війни нема - поки не звільнимо окуповану Україну, війна буде тривати.
«росія не хоче миру, вона вимагає капітуляції та фактичного знищення України. Тому наш порятунок - це тільки перемога», - підбиває підсумок Бутусов.
Читати також: Розвідники розповіли як швидко росія може знову повернути свої сили до білорусі