Аналітик групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець знову пильніше придивився до тих сил, які продовжує зосереджувати режим Лукашенка поблизу чернігівських кордонів.
Зокрема, білоруси посилюють саме артилерію.
У складі основної далекобійної складової сухопутних військ своїх збройних сил (336-ї реактивної артилерійської бригади\реабр) сформовано й вже розгорнуто ще один підрозділ - 79-й окремий реактивний артилерійський дивізіон (реадн), у складі 4-х-6-и бойових машин (МПУ, багатопозиційний пусковий прилад - ред.) 301-мм реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) типу В-300БМ "Полонез-М", повідомляє експерт.
Таким чином, загальна кількість дивізіонів в цій бригаді досягла позначки - 4 реадн., з яких 2 - на 300-мм РСЗВ типу 9К58 "Смерч", а ще 2 (77-й та 79-й реадн.) - на 301-мм РСЗВ типу В-200БМ\В-300БМ "Полонез"\"Полонез-М").
«Хто забув, то нагадаю... одна зведена батарея (реактивна артилерійська батарея\реабатр), зі складу 336-ї реабр, розгорнута білоруським командування у складі оперативно-тактичного угрупування (ОТУ) "Викинг" в районі с.Зябровка (Гомельская обл, звідти 21 км до кордону з Чернігівщиною- ред.)...Ймовірно, це - 3-4 МПУ типу В-200БМ зі складу 77-го реадн цієї бригади.
Навіщо "воно" там...?
Здогадайтеся самі...», - написав Машовець.
Також експерт наводить і характеристики та історію виникнення реактивної системи залпового вогню «Полонез», яка початково (розробка з 2013-го р., перший зразок з'явився у 2015-му) являла собою китайські ракети типу А-200, А-300 зі складу комплексу GATSS, адаптовані на білоруському шасі типу МЗКТ-7930 «Астролог» у вигляді МПУ В-200БМ... й літали вони приблизно на 180-200 км. Для армії республіки білорусь (РБ), на той час це було цілком прийнятно.
«Однак, ЛукашенкА... вирішив невдовзі стати "значимым в региональном отношении" (до чого, його так ненав'язливо підштовхували, свого часу, самі китайці) й вирішив, що цього замало...
Тому, віддав наказ - модернізувати "Полонез" й збільшити "длинную руку" білоруського війська.
Так, з'явився "Полонез-М"... В-300БМ», - іронічно коментує аналітик.
Стверджується, що у цій РСЗВ, замість китайських ракет, застосовуються власні, білоруські ракети типу В-200 та В-300, які літають вже на 300 км, хоча кількість їх на одній МПУ залишилась незмінна - 8 штук.
Передбачається, що це такий собі аналог української "Вільхи" чи американських М142, або М270... із керованими дальнобійними ракетами у якості ерзац-ОТРК (оперативно-тактичний ракетний комплекс - ред.).
Білоруси стверджують, що ракети ці мають комбіновану систему наведення (інерційна із супутниковою корекцією) й відхиляються від цілі не більше ніж на 30-50 м "по колу".
«Як воно є насправді, ніхто не знає, бо білоруси дійсні результати випробування цього РСЗВ\ОТРК (жовтень 2017-го року)... ретельно приховують, публічно стверджуючи, що "реальные тактико-технические характеристики комплекса полностью соответствуют заявленным"
На даний час, цей ОТРК перебуває на озброєнні збройних сил рб у тих двох реадн 336-й реабр, (ймовірно, у складі 77-го реадн 6 одиниць МПУ типу В-200БМ "Полонез" й у складі 79-го реадн десь до 4-х\можливо, що й до 6-и одиниць МПУ типу В-300БМ "Полонез-М")», - каже експерт.
Ще один дивізійний комплект (на 6 МПУ) типу В-200БМ "Полонез", ймовірно перебуває на озброєнні армії Азербайджану.
Й ось тепер це озброєння доставили під кордон, ймовірно в район авіабази (АБ) Зябрівка в Гомельській області на Чернігівському напрямку (відстань до нашого кордону - 20-21 км).
«Наскільки я розумію, ця байда повинна нас "сильно напугать" й в разі потреби "підмінити собою" російські "Искандер-М" на цьому напрямку», - резюмує фахівець.
На думку експерта, це означає, що білоруський диктатор «продовжує гратися у війну поблизу українського кордону».
"Час Чернігівський" писав про таке: